Jaunieji žalgiriečiai laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą ir vyks į Madridą! | Kas vyksta Kaune

Jaunieji žalgiriečiai laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą ir vyks į Madridą!

Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai tapo Eurolygos jaunimo atrankos turnyro nugalėtojais. Laimėję turnyrą Kaune jie užsitikrino vietą pagrindinėse jaunimo varžybose, vyksiančiose Madride kartu su Eurolygos finalo ketvertu. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje vykusiame finale kauniečiai nugalėjo Rygos VEF komandą 87:65 (21:9, 25:17, 19:28, 22:11).

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas „Žalgirio“ dublerių ekipoje rungtyniaujantis aukštaūgis Martynas Echodas. Kartu su juo į geriausiųjų penketą pateko įžaidėjas Laurynas Beliauskas, Paryžiaus INSEP gynėjas Bathiste Tchouaffe, Rygos VEF puolėjas Radionas Kurucas ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ vidurio puolėjas Omeras Yurtsevenas.
Finalo pirmajame kėlinyje „Žalgirio“ jauniai dviračio neišradinėjo bei žaidė sau labiausiai priimtiną krepšinį išnaudodami Lauryno Biručio ir Martyno Echodo sugebėjimus po krepšiu – 10:9. Antroje ketvirčio dalyje įvyko esminis lūžis: šešis taškus surinko M. Echodas, dvitaškius pridėjo L. Birutis ir Laurynas Beliauskas bei po pirmųjų dešimties minučių užtikrintai pirmavo žalgiriečiai – 21:9.

Antrajame kėlinyje prie minėtų krepšininkų prisijungė tolimą metimą įskraidinęs Arnoldas Kulboka, efektingu žaidimu džiugino Martynas Varnas – 28:11. „Žalgiris“ neketino sustoti: nepaisydamas pražangos iš viršaus krovė M. Echodas, tritaškiais latvius baudė L. Beliauskas ir A. Kulboka, o prieš antrąją rungtynių pusę kauniečių persvara išaugo iki dvidešimties – 46:26.

Po didžiosios pertraukos Rygos komandoje iniciatyvos ėmėsi Rodionas Kurucas, kurio septyni taškai kiek sumažino atotrūkį – 48:33. Po keleto sėkmingų epizodų latviai dar labiau priartėjo (52:40), bet M. Echodo ir L. Biručio tandemas svečių bandymus pavertė niekais – 60:42. Tiesa, kapituliuoti VEF krepšininkai neketino bei po trečiojo kėlinio skirtumas tarp komandų buvo ženkliai sumažėjęs – 65:54.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ jauniai negrįžtamai nutolo: du dvitaškius įmetė Gytis Masiulis, kamuolį perėmęs du lengvus taškus pridėjo L. Beliauskas – 73:54. Rygos komanda pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė prabėgus keturioms minutėms, tačiau pasižymėjo ir Mykolas Dieninis bei Eimantas Stankevičius (81:57). Nors tai buvo dviejų geriausių komandų akistata, Tomas Masiulis įpusėjus kėliniui turėjo didžiulę prabangą ir į aikštelę metė mažiausiai rungtyniavusius krepšininkus. Jie vaizdo nepagadino, ir viso turnyro metu dominavę žalgiriečiai triumfavo turnyre Kaune – 87:65.

„Žalgiris“: M. Echodas 21 (7 atk. kam.), L. Birutis 15 (14 atk. kam.), L. Beliauskas 14 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), A. Kulboka 10 (8 atk. kam.), M. Varnas 9, G. Masiulis 7, E. Stankevičius 4 (2 per. kam.), J. Klimavičius 4, M. Dieninis 3 (2 per. kam.), M. Andriuškevičius 0, A. Žilinskas 0 (2 per. kam.), T. Kararinas 0.
VEF: K. Silins 23 (5 atk. kam., 2 per. kam.), R. Kurucs 16 (5 atk. kam., 3 per. kam., 3 blk.), K. Zorkis 10 (5 atk. kam.).