Kaune pradeda veikti taksi, vežantis už 5 litus

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Už kelių dienų į gatves išriedės „Socialinis taksi“. Už simbolinę kainą žmonės, turintys negalią, galės patekti į įvairias viešąsias erdves. Mobilumą mieste pagerins ne tik pati transporto priemonė, o ir vairuotojai, mat jie ne tik pristatys keleivį, bet taip pat ir padės jam patekti į įvairias patalpas.

Jau porą metų „Socialinio taksi“ projektas sėkmingai veikia Vilniuje ir Klaipėdoje. Kol kas yra vos keturi automobiliai, tačiau ateityje planuojama, jog projektas plėsis, nes tam jaučiamas itin didelis poreikis. Projekto iniciatoriai tikina, jog šią akimirką vienam automobiliui tenka apie 15 iškvietimų per dieną.

„Žmonės turi prisiregistruoti prie socialinio taksi sistemos ir tada rezervuoti laiką ir vietą, kur važiuos. Vairuotojas ne tik vietos paima neįgalų žmogų, bet taip pat padeda jam užkilti laiptais ar patekti į patalpą, kuri nėra pritaikyta atvažiuoti su vežimėliu. Kadangi žmonės yra užsiregistravę, palaipsniui mes juos pradedame pažinti, tad jau žinome, kokios pagalbos žmogui reikia ir kiek laiko užtruksime“, – kalbėjo Nacionalinio socialinės integracijos instituto programų vadovas Arūnas Survila.

Į Kauną suvažiuoja nemažai studentų, turinčių negalią. Vienas iš projekto partnerių dėl to tapo Vytauto Didžiojo universitetas, lyginant su kitais šalies universitetais, čia studijuoja daugiausiai neįgalių žmonių. Vilnietė Agniežka pati dėl negalios pasirinko studijas Kaune, tačiau prisipažįsta, jog judėti mieste yra sunku.

„Aš nuo gimimo sėdžiu vežimėlyje, nežinau, ką reiškia vaikščioti. Čia gyvenu keturis mėnesius, esu aktyvi, tačiau Kaune su laisvu judėjimu yra prasti reikalai. Mes dažnai esame neįleidžiami į kavines, tiesiog atšaunama, jog mes kliudome išstatytus stalus. Manau, kad Kaune ši paslauga tikrai bus populiari, nes leis daugiau pamatyti. Be to, „Socialinio taksi“ vairuotojas tave pristato į vietą, o ne palieką gatvėje vieną, nes ne visi žmonės nori padėti“, – kalbėjo negalią turinti mergina.

„Socialinis taksi“ – tai Nacionalinio socialinės integracijos instituto inicijuojama ir įgyvendinama programa. Jos tikslas – nevaržomas žmonių su negalia mobilumas dirbant, mokantis, bendraujant ir įsitraukiant į aktyvų socialinį ir kultūrinį gyvenimą. Už simbolinį 5 litų mokestį keleiviai galės nevaržomai judėti visame mieste. Planuojama, jog automobiliai, pritaikyti vežti neįgalųjį asmenį, į Kauno gatves išvažiuos iškart po Šv. Kalėdų.

32 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kyla panika: ar virusu užkrėstos siuntos iš Kinijos pasieks Lietuvą?

K. Bryanto tragedijos sukrėstas R. Javtokas: tai paveikė visus

Paskelbtas statybos inspekcijos sprendimas dėl V. Matijošaičio statybų Kačiūniškės dvare

Legendinė grupė „Rondo“ pristato naują dainą: „Tokių akibrokštų mūsų karjeroje mažai“ (audio)

Dėl plintančio mirtino viruso lietuviams rekomenduojama nevykti į Kiniją (papildyta)

Seimas pasišovė keisti šiukšlių deginimo jėgainėse reikalavimus

„Tele2“ plečiasi Kaune – įsikurs šalia atnaujinamos Vienybės aikštės

Dalis Kauno ir Pakaunės gyventojų liko be elektros

Nauja era Kauno užkandinėse: vietoje kepamas lavašas ir mėsą pjaustantis robotas

Mirė kaunietis profesorius E. Gudavičius (papildyta)