Kaunietė R.Meilutytė pusfinalyje atplaukė pirma | Kas vyksta Kaune

Kaunietė R.Meilutytė pusfinalyje atplaukė pirma

delfi.lt 2014/12/03 19:04
Archyvo / DELFI nuotr.

Trečiadienį Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 metrų) baseine. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 17-metė Rūta Meilutytė dalyvavo 50 m krūtine plaukimo pusfinalyje, nuotolį įveikė per 28,81 sek., pasiekė Lietuvos ir planetos čempionatų rekordą bei pirmu rezultatu pateko į finalą. Mūsiškei iki pasaulio rekordo pritrūko vos vienos šimtosios sekundės.

Pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą R. Meilutytė pagerino 0,07 sekundės, o pasaulio čempionatų – 0,63 sekundės. Pasaulio rekordas nuo 2009 metų lapkričio 15 dienos priklauso amerikietei Jessicai Hardy.

Antrą vietą pusfinalyje užėmė jamaikietė Alia Atkinson (28,99 sek.), trečią rezultatą pasiekė olandė Moniek Nijhuit (29,69).

Pusfinalio rezultatas:

1. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 28,81 sek. (Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordas)
8. Emma Reaney (JAV) – 30,32

R. Meilutytė šio plaukimo atrankoje distanciją įveikė per 29,72 sek. ir trečiu geriausiu rezultatu pateko į pusfinalį. Greičiausiai kvalifikacijoje plaukė A. Atkinson (29,48 sek.), o antra buvo M. Nijhuis (29,62 sek.).

Finalas, kuriame varžysis 8 greičiausiai plaukusios sportininkės, vyks ketvirtadienio vakarą – 17 val.

R. Meilutytė Dohoje dar dalyvaus ir 100 m krūtine, 50 m laisvu stiliumi bei 100 m kompleksiniame plaukime.

D. Rapšys antrą kartą pagerino Lietuvos rekordą

19-metis Danas Rapšys dalyvavo vyrų 100 m plaukimo nugara pusfinalyje. Pirmame plaukime lietuvis distancijoje sugaišo 50,95 sek., antrą kartą pagerino Lietuvos rekordą, bet į finalą nepateko. Mūsiškiui, kuris bendroje įskaitoje liko 13-as, iki geriausiųjų aštuntuko ir lietuvių kilmės prancūzo Benjamino Stasiulio rezultato pritrūko tik 0,27 sek.

Pajėgiausias atrankoje buvo brazilas Guilherme Guido (50,12 sek.), aplenkęs japoną Ryosukę Irie (50,16) ir amerikietį Mattą Greversą (50,26).