D.Grybauskaitė ir NATO vadovas tikrino Karmėlavos oro erdvės centrą

R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos prezidentės kvietimu Karmėlavoje lankėsi NATO aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Susitikimo metu patikrinta, kaip veikia Oro erdvės kontrolės centras, kuriame įkurtas trijų Baltijos šalių bendras valdymo ir pranešimų centras.

Iš pradžių prezidentė D. Grybauskaitė ir generalinis sekretorius J. Stoltenbergas susitiko su kariais iš Lietuvos, Vengrijos, Amerikos ir Danijos, kurie šiuo metu dislokuojasi Rukloje ir čia vykdo bendras pratybas. Pristatyta sausumos karių naudojama technika bei karių pasirengimo rezultatai. Amerikiečių kariai tikino, jog iškritęs sniegas tikrai neapsunkina vykstančių pratybų.

Karmėlavoje yra įsikūręs Baltijos šalių bendras valdymo ir pranešimų centras, kuriame gaunama informacija apie oro erdvėje esančius prietaisus. Vizito Kauno rajone metu, vadovai patikrino, kaip veikia oro kontrolės centras, kuris padeda stebėti Lietuvos, Latvijos bei Estijos oro erdvę ir įspėti apie artėjantį pavojų. Jei šiame centre gaunami signalai apie pažeistą oro erdvę, informacija perduodama NATO kareiviams.

„Šie kariai vykdo labai svarbią misiją, todėl esame jiems labai dėkingi. Tai parodo mūsų pasirengimą kovoti už Baltijos šalis. Oro erdvės kontrolės centras leidžia mums operatyviai reaguoti ir užtikrinti saugumą ne tik Lietuvos, bet visos NATO“, – kalbėjo NATO vadovas J. Stoltenbergas

Dėl Rusijos karinių lėktuvų greta Baltijos šalių šiemet NATO naikintuvai buvo pakelti daugiau kaip šimtą kartų. 2010 metais tokių atvejų buvo vos keturi.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

K. Maksvytis „Žalgirio“ netreniruos – specialisto į Kauną neišleido Rusijos klubas

M. K. Čiurlionio muziejus turi nuolatinį vadovą

Aukščiausiasis Teismas nusprendė: E. Kručinskienė lieka išteisinta dėl smurto prieš vaiką byloje

„Kaunas 2022“ organizatoriams - skaudi žinia iš M. Žilinsko dailės galerijos

Žinomas Kauno verslininkas pasiryžęs prikelti griuvėsiais virtusias „Tris mergeles“

Naujausi įvežtiniai koronaviruso atvejai – iš Ukrainos ir Uzbekijos

Kaune programą pristatę konservatoriai: „Tik atkūrę pasitikėjimą vieni kitais, sukursime stiprią valstybę“

Aleksote rastas sprogmuo – įvestas planas „Skydas“ (papildyta)

Upelyje rasti itin svarbūs „Grill London“ finansinės aferos įkalčiai – plečiasi įtariamųjų ratas

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje nustatyti 3 koronaviruso atvejai