Iškiliausias britų publicistas lankosi Kaune (tiesioginė transliacija) – Kas vyksta Kaune

Iškiliausias britų publicistas lankosi Kaune (tiesioginė transliacija)

Organizatorių nuotr.

Lietuvoje lankosi Edwardas Lucasas, vienas iškiliausių britų publicistų, analizuojančių geopolitinę situaciją Rytų Europoje. Ketvirtadienį Kaune žurnalistas bus ne tik apdovanotas Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro regalijomis, bet ir skaitys viešą paskaitą.

Iškilmėse Kaune ilgametis Rytų Europos politikos ir ekonomikos apžvalgininkas, energetinio saugumo, šnipinėjimo ir kitas temas nagrinėjantis analitikas, populiaraus britų savaitraščio „The Economist“ vyresnysis redaktorius E. Lucasas skaitys paskaitą „Lietuvos pamokos“ („Lithuanian Lessons“) apie mūsų šalies patirtis ir jų naudą Vakarų pasauliui.

Žurnalistas ne kartą pabrėžė, kad Vakarai padarė klaidą nekreipdami dėmesio į Rytų Europos nerimavimus dėl Rusijos veiksmų. Jo įžvalgios analitinės publikacijos apie posovietines šalis atliko esminį vaidmenį nušviečiant šio regiono problemas Vakaruose. E. Lucaso darbai nagrinėja sovietines ir posovietines antidemokratines veiklas, propagandą ir kitus klausimus, kurie aktualūs Lietuvai ir kitoms regiono valstybėms.

Vytauto Didžiojo universitetas, priimdamas E. Lucasą į savo bendruomenės gretas, pabrėžia, kad tai žmogus, kurio aktyvi tarptautinė veikla, moralinės vertybės įkvepia akademinį jaunimą siekti pažinimo ir kilnių tikslų.
Garbės daktaro regalijų įteikimo E. Lucasui ceremonija vyks lapkričio 20 d., ketvirtadienį, 9.30 val., Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas).

Apie VDU garbės daktarą E. Lucasą

Edwardas Lucasas (g. 1962 m. gegužės 3 d.) dirba vyresniuoju redaktoriumi viename svarbiausių savaitraščių pasaulyje – „The Economist“. Tarp jo kompetencijų – energetinis saugumas, šnipinėjimas, Rusijos užsienio ir saugumo politika bei Rytų Europos politika ir ekonomika. 2008 m. jis parašė knygą „Naujas šaltasis karas“ („The New Cold War“) – toliaregišką pasakojimą apie Vladimiro Putino Rusiją. 2011-aisiais jis išleido knygą „Apgaulė“ („Deception“), tiriamosios žurnalistikos darbą apie Rytų ir Vakarų šnipinėjimą. Šiuo metu E. Lucasas rengia knygą apie kibernetinį saugumą. Jis taip pat prisidėjo prie knygų apie religiją ir žiniasklaidos etiką.

E. Lucasas yra patyręs TV laidų vedėjas, lektorius, diskusijų vedėjas ir dalyvis. Jis yra skaitęs viešas paskaitas Harvardo, Oksfordo, Kembridžo ir kituose prestižiniuose universitetuose. Apžvalgininkas nuolat prisideda prie BBC laidų „Today“ ir „Newsnight“, bei NPR, CNN ir „Sky News“ produkcijos. Žurnalas „Foreign Policy“ E. Lucasą nuolat įvardija kaip vieną iš 100 svarbiausių žmonių, kuriuos reikėtų sekti socialiniame tinkle „Twitter“.

Žurnalistas daug metų dirbo užsienio korespondentu – jis yra dirbęs Berlyne, Prahoje, Vienoje, Maskvoje ir Baltijos šalyse. Šiuo metu jis dirba Londone, žurnalo „The Economist“ tarptautinės skilties redaktoriumi. Nuo 2005-ųjų E. Lucasas turi savo skiltį savaitraštyje „European Voice“ (Briuselis), taip pat rašo tekstus „The Times“, „Daily Telegraph“, „Daily Mail“, „Foreign Policy“ ir „Standpoint“.

Šalia darbo „The Independent“, BBC ir „The Sunday Times“, E. Lucasas taip pat buvo vienas iš savaitraščio „Baltic Independent“, leidžiamo anglų kalba Taline (Estija), įkūrėjų. Bakalauro laipsnį jis įgijo Londono ekonomikos mokykloje, moka penkias užsienio kalbas – vokiečių, rusų, lenkų, čekų ir lietuvių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA