Knygos autorius tapo povandeninio pasaulio dalimi

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį Kaune pristatyta nauja dailininko Rimo Valeikio knyga vaikams „Akvariumo istorijos. Eglės Spyglės paslaptis“. Jos premjera įvyko prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“, kur susirinkę lankytojai stebėjo, kaip knygos autorius pats tampa povandeninio pasaulio dalimi ir kartu su pagrindiniu knygos personažu neria į aukščiausią Baltijos šalyse jūrinį akvariumą. Jame nuo šiol bus galima išvysti pagrindinį naujos Rimo Valeikio knygos herojų – Vincentą Du.

„Kadangi Vincentui Du labai patiko povandeninis pasaulis, jis nusprendė likti akvariume“, – vos iškilęs į paviršių juokavo Rimas Valeikis ir pridūrė, kad pats po vandeniu neliko dėl to, kad ten būtų labai sunku piešti, o be to jis negali apsieiti.

Pasak dailininko, kurti mažiesiems skaitytojams skirtas knygas yra vienas smagiausių dalykų gyvenime. „Tai būdas įkvėpti gyvybę naujam pasauliui, kuris ne vienam bus ne ką mažiau tikras nei tas, kuriame gyvename mes visi“, – kalbėjo R. Valeikis.

Naujausias jo kūrinys „Akvariumo istorijos. Eglės Spyglės paslaptis“ kviečia į povandeninį pasaulį ir pasakoja apie toleranciją, savo vietos paieškas ir tikrą draugystę. Tai ne tik smagi, spalvingai iliustruota istorija, bet ir būdas vaikams priminti, kad geriausia – būti savimi. Su tokiu iššūkiu susidūrė ir pagrindinis knygelės herojus Vincentas Du, kuris laimę ir draugus atrado ne bet kur, o žuvų mokykloje.

„Ši knyga mums siunčia labai svarbią žinią: užgriuvus nesėkmėms, svarbu nenukabinti nosies, o kūrybingai ieškoti tos vietos ar srities, kurioje jausiesi kaip žuvis vandenyje“, – apie naująją knygą pasakojo Rimas.

Pasiteiravus dailininko ir naujosios knygos vaikams autoriaus, apie netradicinį nėrimą į aukščiausią Baltijos šalyse jūrinį akvariumą, šis sakė, kad viskas vyko sklandžiai, be didesnių netikėtumų. Šiek tiek nerimą kėlė per aštuonerius metus „Megos“ akvariume išaugę šeši Karibų jūros rykliai. „Besiruošdamas nėrimui vis pagalvodavau, ar šie rykliai neužsimanys manęs krimstelėti. Tačiau akvariumo prižiūrėtojai užtikrino, kol rykliai sotūs – jaudintis nėra ko“, – savo įspūdžiais iš nardymo akvariume dalijosi Rimas. Jis jau ne vienerius metus turi naro licenciją.

R. Valeikis kurti istorijas ir piešti pradėjo nuo 14-os metų. Vaikiškomis knygomis jis kviečia domėtis ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. „Tikiu, kad nuo šiol, bent kuriam laikui, povandeninis pasaulis taps labiausiai namuose aptarinėjama vaikų tema, o tėveliams, kurie per dažnai sutelkia dėmesį į „Žinias“, naujoji mano knyga padės išlaisvinti protą“, – teigė autorius.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujojo Kauno policijos vadovo tikslas: žmonės turi jaustis saugūs net ir nematydami pareigūno

Paskutinę minutę atšauktas J. Jankevičiaus šou Kaune - žymusis vedėjas saviizoliacijoje

Seime nerimsta diskusijos dėl kanapių produktų įteisinimo

Prezidentūroje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

Skaudi avarija Šilainiuose: smarkiai suknežinti „BMW“ ir „Škoda“ automobiliai

Dalis Lietuvos universitetų pereina prie nuotolinio mokymo

Kauno verslui – pirmasis salonas Lietuvoje

SAM patikslino registracijos taisykles prekybos centruose

Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą diskusiją Kaune

A. Veryga neabejoja, kad į raudonąjį sąrašą netrukus pateks dauguma didžiųjų savivaldybių