Jūroje sudužo žymaus lietuvių lakūno J.Kairio lėktuvas: „Buvo kaip Titanike“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienio vakarą Graikijos žiniasklaida pranešė, jog Egėjo jūroje sudužo Lietuvos lakūno pilotuojamas lėktuvas.

Kaip vėliau paaiškėjo, lėktuvą pilotavo žymus Lietuvos lakūnas Jurgis Kairys.

Kaip rašo Graikijos žiniasklaida, į dingusio piloto gelbėjimo operaciją Šiaurės Graikijoje buvo pasiųstas sraigtasparnis „Super Puma“. Kaip pranešė Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba, pilotas išgelbėtas sėkmingai, yra gyvas ir perduotas vietos medikams.

J. Kairys pasakojo, jog pamatęs jūroje plūduriuojančią detalę, plaukė prie jos. „Buvo kaip Titanike“, – po incidento dar nespėjęs atsigauti kalbėjo pilotas.

Priplaukęs prie lėktuvo nuolaužos J. Kairys keletą valandų plaukiojo jūroje laukdamas, kol atvyks pagalba. „Laukiau beveik tris valandas, tiksliau, plaukiau, ne laukiau. Laukti būtų buvę šalta, pradeda raumenis traukti. Iš pradžių dar buvo nieko, bet po valandos pasidarė šalta. Aš su rūbais buvau, sunku labai“, – pasakojo J. Kairys. „Jei ne ne ta nuolauža, pagalba manęs nebūtų pamačiusi, du kartus ekipažas pro šalį praskrido, tik kai su ta detale pamojavau, mane pamatė“, – DELFI sakė pilotas.

DELFI žiniomis, J. Kairys trečiadienį nuosavu vienmotoriu lėktuvu „SU-26“ skrido į Graikiją, kur turėjo dalyvauti varžybose. Kaip DELFI teigė patikimi šaltiniai, beskrendant netoli Graikijos sugedo lėktuvo variklis. Pastebėjęs gedimą, pilotas buvo priverstas šokti iš lėktuvo su parašiutu. Priplaukęs prie lėktuvo nuolaužos J. Kairys keletą valandų plūduriavo jūroje laukdamas, kol atvyks pagalba.

Jurgis Kairys yra aviacijos konstruktorius, akrobatinio skraidymo meistras, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas, daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas, nugalėtojas, laimėjęs daugiausiai FAI Pasaulio Taurės (Grand Prix) varžybų.

Jurgis Kairys yra pripažintas geriausiu akrobatinio skraidymo be apribojimų meistru pasaulyje 1996–2006 m.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Girto vairuotojo kelionė baigėsi įsirėžus į gyvenamąjį namą

Viena Laisvės alėjos dalis rekonstrukcijos greitu metu nesulauks (foto)

Ne Kauno mieste registruotų tėvų vaikams – galimai brangesni darželiai

Tiršto rūko pasekmės – Karmėlavoje partrenktas žmogus

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje didėja

Baltijos regiono lyderiai rinksis Kaune: pagrindinis iššūkis – visuomenės pasitikėjimo stoka

A. Juozapavičiaus prospekte įvykusi avarija pareikalavo aukų

Tarp daugybės parduodamų objektų - dar vienas unikalus Kauno pastatas (foto)

Kauno progimnazijoje – žarnyno infekcijos protrūkis

Net 10 metų trukusioje didžiausioje kontrabandos byloje – galutinis teismo verdiktas