Kauniečio paroda „Seni vairuotojai“ pasiekė Niujorką

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo rugsėjo 18 d. Niujorko Bruklino rajone vyksta vienas masiškiausių fotografijos renginių pasaulyje “PhotoVille”. Jame su savo nauju fotografiniu darbu “Seni vairuotojai” (“Old Drivers”) dalyvauja vienas skvarbiausių Lietuvoje kuriančių fotografiją naudojančių menininkų, kaunietis Donatas Stankevičius.

Fotografo parodos šiemet buvo rodytos Londone, Tbilisyje, o mugėje Art Vilnius, jo novatoriška, interaktyvi ekspozicija jį pristačiusiai galerijai pelnė geriausios galerijos vardą.

Apie projektą “Seni vairuotojai” (“Old drivers”)

Kino kadrus primenantys vaizdai su garbaus amžiaus žmonėmis, ne ką už save jaunesniuose automobiliuose – tai naujausias fotografo Donato Stankevičiaus darbas “Seni vairuotojai”. Lietuvos fotografijoje neturintis analogų projektas, kuriuo mėginama sugretinti fotografinius ir kino kadrus tiek fizine, tiek mąstymo prasme.

Serijos autoriaus žodžiais tariant, “tai kartais nutinka ne tik man, bet, matyt, ir jums visiems: vieną akimirką matytas, o kitą jau išnykęs vaizdas tampa mąstymo objektu ir iš naujo atsikuria mintyse. Perpildytame triukšmo ir nesiliaujančių mašinų srautų mieste visiškai netikėtai gali pamatyt kažką neįprasto, kažką, kas lyg ir nesiderina su visu šiuo skubėjimu. Tas vaizdas atminty įsirėžia taip stipriai, kad tiesiog negali jo pamiršti, atmeni jį kaip ryškų kino filmo kadrą.

Paptastai pro šalį lekiančių mašinų tarsi nepastebiu, nefiksuoju, įsidėmiu tik vieną kitą: rečiau sutinkamą, lėčiau važiuojančią. Dažniausiai tai būna išties senas automobilis ir toks pats jame sėdintis vairuotojas – būtent toks vaizdas man įsimena lyg sustabdytas kino kadras.

Šie vairuotojai, turintys didesnį nei penkiasdešimties metų vairavimo stažą, pavargę nuo dalyvavimo šiuolaikinio miesto rutinoje atsipalaiduoja tik po kelionės. Ir tik tokiu metu atsiranda galimybė sukurti aplinką, kurioje daug tylos ir žmogus yra pats su savimi. Tai vietos, kuriose minėti žmonės su savo automobiliu jaučiasi saugiausiai: stovėjimo aikštelėse, kiemuose, garažuose. Čia juos ir fotografuoju.”

Projektas susideda iš originalių kino formato fotografinių portretų, eksponuojamų visiškoje tamsoje. Žiūrovai parodą apžiūrinėja specialių šviestuvų pagalba, patys laikydami juos rankose.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Fiksuoja skaitytojai: kaukėtas vyriškis su strėle puola pareigūnus (video)

S. Skvernelis pažėrė kritikos rinkimų laimėtojams: negaliu sutikti su tokia taktika, nes kalbame apie koronaviruso valdymą

Koronavirusas patvirtintas dar vienam Seimo nariui

Nuostoliuose skęstantys renginių organizatoriai prašo valdžios paramos

Įsigaliojo griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose bus ribojami pirkėjų srautai

A. Veryga: artėjame prie Karštosios linijos ir testavimo pajėgumų ribų

Nuo sekmadienio vykstantiems iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę - privaloma saviizoliacija

Sinoptikai: Vėlinių savaitgalį gali prireikti šiltesnio rūbo

Koronavirusu užsikrėtė legendinis krepšininkas iš Kauno V. Chomičius

Į šturmą kilęs „Žalgiris“ nukalė sau penktą Eurolygos pergalę