Kauno viešojoje bibliotekoje surengta paroda, kuri leidžia akliems ir silpnaregiams žmonėms pamatyti, kaip atrodo Lietuvos žymiausi žmonės bei garsiausi Kauno ir viso pasaulio statiniai. Parodoje „Liečiu – matau“ naudojant 3D spausdintuvus, sukurti maketai, leidžiantys regėjimo negalią turintiems žmonėms geriau pažinti juos supantį pasaulį.
Paroda veiks iki rugsėjo pabaigos, todėl visi norintieji gali joje apsilankyti nemokamai. Apsilankyti neužtenka, tai galimybė pažinti garsiausius Lietuvos žmones taip, kaip juos pamato regėjimo negalią turintys žmonės. Parodoje galima atpažinti M. Mikutavičiaus, A. Kaniavos bei kitų žinomų žmonių veidus. Taip pat galima išvysti tokius statinius kaip Kauno soboru vadinamą Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią, Kauno rotušę, Reimso katedrą, Sidnėjaus operos teatrą ir kt.
Parodos autoriai – projekto „Bibliotekos jaunimui“ savanoriai. Šis projektas – tai inovatyvus, įdomus ir naudingas projektas Lietuvos jaunimui. Jo metu vykdoma organizuota savanoriška veikla bibliotekose visoje Lietuvoje pagal pasirinktą temą: renginių ir parodų organizavimas, garsiniai skaitymai, 3D modeliavimas – pagalba akliesiems, kraštotyrinė veikla, vaikų užimtumo organizavimas. Projektą koordinuoja VšĮ „Užsienio kalbų mokymo centras“ drauge su partneriais – Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Kauno kolegija, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.
Savanoriškos veiklos praktika Kaune apėmė aplinkos (miesto, bibliotekos ar kitos pasirinktos vietos) maketų sukūrimą, panaudojant informacines kompiuterines technologijas. Savanoriai su aklaisiais ir silpnaregiais aptarė ir išsirinko, kokią teritoriją norėtų pažinti, kokius maketus kurti. Liesdami sukurtus modelius aklieji ir silpnaregiai turi galimybę pažinti juos supančią aplinką, kurios nemato. Ši veikla prisideda prie aklųjų ir silpnaregių socializacijos ir aplinkos pažinimo, mažina socialinę atskirtį.