Kauno klinikų gydytojas R.Gudas: M.Kalniečio gydymo periodas gali trukti iki 6 mėnesių – Kas vyksta Kaune

Kauno klinikų gydytojas R.Gudas: M.Kalniečio gydymo periodas gali trukti iki 6 mėnesių

Kas vyksta Kaune nuotr.

Vakar visus sporto aistruolius sukrėtė žinia, jog pagrindinis Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjas Mantas Kalnietis patyrė traumą. Šiam sportininkui Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas baigėsi nespėjus net prasidėti. Patyrus traumą, krepšininkas apžiūrėtas vietos ligoninėje, tačiau šiandien Mantas Kalnietis grįžo į Lietuvą ir rimtesnei apžiūrai buvo nugabentas į Kauno klinikas. Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje piešiamas liūdnas vaizdas – krepšininkas dar ilgai negalės žaisti.

Po nesėkmingų draugiškų varžybų su Kroatijos rinktine, Mantas Kalnietis grįžta namo. Dar pirmame kėlinyje į Ante Tomičių atsitrenkęs M. Kalnietis išsinarino raktikaulį, todėl skubiai išgabentas į Zagrebo ligoninę. Grįžęs į tėvynę M. Kalnietis iš Vilniaus oro uosto iškart buvo išvežtas į Kauno klinikas, kur jį apžiūrėjo rinktinės gydytojas, ortopedas traumatologas Rimtautas Gudas.

Paaiškėjo, kad M.Kalniečio trauma neapsieis be sudėtingos operacijos, kuri Kauno klinikose bus atlikta jau ketvirtadienį, nes jam išniręs raktikaulio distalinis galas.

Kauno klinikų ortopedas traumotologas profesorius R.Gudas spaudos konferencijos metu teigė, kad lengvų operacijų nėra, o tokios traumos gali būti gydomos keliais būdais.

„Būna, kad su vielomis prifiksuoja raktikaulį, po to jį reikia pašalinti. Mes darysime vieną operaciją, be pjūvių. Sportininkui profesionalui dvi operacijos yra per pavojinga“.

Gydytojas teigė, kad M.Kalniečio fizinis kontaktas aikštėje buvo didelis, jam pilnai išniro raktikaulis, šalia esantys raumenys sutrūko. Sportininko gydymo periodas gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių.

„Viskas kūne sujungta raisčiais, kuriuos reikės atkurti. Tai jo dešinė ranka, pagrindinė ranka kuria jis meta. Operacijos metu naudosime pačią naujausią įrangą. Tai yra rutininės operacijos, kurias atliekame kasdien“, komentavo rytoj operaciją sportininkui atliksiantis R.Gudas.

Medikas pažymėjo, kad M.Kalnietis jaučiasi gerai, tačiau yra liūdnas.

„Jis žiūri į priekį. Nebus lengva jam pasiekti tą patį sprotinį lygį, po operacijos bus matyt, bet viskas turėtų būti gerai. Prie tokių traumų anksčiau sportininkams tekdavo baigti karjerą, bet tai būdavo seniau, dabar galimybės yra visai kitokios“, pažymėjo profesorius R.Gudas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA