Dainavos gyventojai lieka už borto – Kas vyksta Kaune

Dainavos gyventojai lieka už borto

Asociatyvi/ Kas vyksta Kaune nuotr.

Dauguma miesto seniūnijų jau įpusėjo įsisavinti vietos bendruomenėms skirtus pinigus, tačiau Dainavos seniūnija kol kas veiklos nevykdo. Įgyvendinti įvairius Dainavos bendruomenei skirtus projektus, trukdo tarpusavio nesutarimai.

Pagal Vietos bendruomenių savivaldos programą, Dainavos seniūnijai paskirta virš 110 tūkst. litų. Pagal paskirtą sumą, ši seniūnija užima antrą vietą. Daugiausiai šiais metais paskirta Šilainių seniūnijai. Čia suma siekia 122 tūkst. litų.

Nepaisant to, jog iš valstybės biudžeto skirta didelė pinigų suma, Dainavos seniūnijoje darbai beveik nevyksta.

„Vietos bendruomenės tarybos tam tikri veiksmai buvo apskųsti seniūnaičių bei kelių bendruomenės tarybos narių. Todėl šiuo metu yra sudaryta komisija, kuri svarsto seniūnijos veiklą, sudarytą programą. Dėl šios priežasties darbai šiuo metu vyksta vangiai“ – aiškino Dainavos seniūnijos seniūno pavaduotoja Asta Chanko.

Šiuo metu Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas serga, todėl sudaryta komisija negali iki galo atlikti darbų. Kol komisija neapsvarstys programos, darbai nevyks. Bent jau didieji projektai kol kas bus atidėti, o smulkesni projektai, tikimasi, kad bus vykdomi.

Svarbu spėti įgyvendinti programą iki metų galo, nes kitu atveju seniūnija praras finansavimą. Mat neįsisavinus paskirtų pinigų ir neįvykdžius numatytų projektų, 2015-ais metais bus sunkiau gauti pinigų įvairioms bendruomenės veikloms.

Daugiausiai dėmesio skiriama aktyviam laisvalaikiui

Tuo tarpu kitos Kauno miesto seniūnijos jau pradėjo vykdyti ne vieną numatytą projektą. Daugiausiai seniūnijos investuoja į vaikų žaidimo aikšteles: keičia dangą, įrenginėja naujas sūpynes.

„Norėjosi investuoti į tai, kuo galės džiaugtis daug žmonių, o ne tik tam tikra visuomenės dalis, todėl didžiausią dėmesį skiriame vaikų žaidimo aikštelių bei treniruoklių įrengimams“ – dėstė Šančių seniūnas Ričardas Rusteika.

Daugelis seniūnijų taip pat savo programose numatė įrengti lauko treniruoklius. Bendruomenės nusprendė, jog tokie treniruokliai reikalingi ir pritraukia nemažai žmonių.

„Dovydaičio skveras seniau buvo apleista, nyki vieta. Jau praėjusiais metais iš šitos pačios programos pradėta šią vietą valyti. Dabar įrenginėjami nauji treniruokliai, todėl apleista vietą pamažu tvarkoma ir pritraukia bendruomenės narius“ – tikino Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas.

Kad bendruomenės nariams būtų maloniau, kuriamos ne tik naujos aikštelės, bet ir atrestauruojama tai, kad jau seniai atgyveno. Štai Eigulių seniūnija dalį lėšų skiria Kalniečių parko suoliukų remontui. Taip pat numatoma parke atnaujinti kelio dangą.

Projektai pažintinei veiklai bei paramai

Nemažai Kauno seniūnijų į programą yra įtraukę projektus, skirtus edukacinei veiklai. Štai pavyzdžiui Centro seniūnija mėnesio viduryje organizuoja kelionę į Rygą. Šia kelione galės pasimėgauti apie trisdešimt bendruomenės narių.

Seniūnijos taip pat už gautus pinigus organizuoja vietos bendruomenių šventes. Gričiupio seniūnijos bendruomenė šventei „Mes prie Nemuno užaugę, mylim savo miestą Kauną…“ planuoja skirti 14 tūkst. litų. Aleksoto seniūnija kalėdinei eglutei ruošiasi išleisti apie 4 tūkstančius litų.

Kaune gan populiaru į Vietos bendruomenių savivaldos programą įtraukti projektus, kuriais remiami vaikai bei nepasiturinčios šeimos. Štai vaikų vasaros stovyklas galima pamatyti Aleksoto, Dainavos, Eigulių bei Petrašiūnų seniūnijų sudarytose programose. Taip pat kai kurios seniūnijos padeda labdaros organizacijoms.

„Ko gero, nei viena kita seniūnija neremia maistu nepasiturinčių šeimų. Mūsų seniūnija bendradarbiauja su „Carito“ organizacija, todėl vargingiau gyvenantys bendruomenės nariai gali ateiti ir bent kažkiek pavalgyti“ – sakė Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA