D.Grybauskaitė prisiekė Lietuvos žmonėms

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį antrą kartą prisiekė tautai ir nuo tos akimirkos pradėjo antrąją savo kadenciją.

Šalies vadovę pasitiko Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Valstybės vadovo priesaikos ceremonija prasidėjo Seime iškilmingu Seimo posėdžiu, kuris vyksta istorinėje Kovo 11-osios salėje. Pirmiausia kalbėjo Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Jo kreipimasis vadinamas invokacija – tai retorinio kreipimosi forma.

D. Grybauskaitė, padėjusi ranką ant Konstitucijos, prisiekė būti ištikima Lietuvai, sąžiningai eiti savo pareigas, tarnauti Tėvynei, demokratijai ir šalies žmonių gerovei.

„Aš, Dalia Grybauskaitė, prisiekiu Tautai būti ištikima Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, gerbti ir vykdyti įstatymus, saugoti Lietuvos žemių vientisumą; prisiekiu sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas; prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei. Tepadeda man Dievas!“, – sakė D. Grybauskaitė ir pasirašė Prezidento priesaikos aktą.

Šalies vadovės priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, stebės Lietuvos politikai, svečiai, užsienio valstybių diplomatai ir kiti asmenys.

Po priesaikos buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas.

Prezidentę sveikino Seimo pirmininkė L. Graužinienė ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Nuoširdžiai sveikinu jus, tapus Lietuvos Respublikos prezidente antrą kadenciją iš eilės. Jūs, prezidente, gavote išskirtinį mandatą, kuriame įrašytas tautos apsisprendimas ir pasitikėjimas. Manau, kad tai didžiausias įvertinimas, kurio gali nusipelnyti politikas ir valstybės aukščiausios valdžios atstovas. Jūs į istoriją įeisite ir kaip pirmoji Lietuvos prezidentė moteris“, – sakė L. Graužinienė.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?