Kaune chemiją studijuojanti ukrainietė: „KTU sudarytos puikios mokslo ir gyvenimo sąlygos“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Magistrantūros studijas Kauno technologijos universitete (KTU) pasirinkusi talentinga jaunoji chemikė Oleksandra Korychenska džiaugiasi savo sprendimu: „Čia yra viskas, ko reikia, norint atlikti kokybiškus mokslinius tyrimus, sudarytos galimybės išvykti į užsienį. Kaunas – gražus miestas, žmonės čia draugiški“.

Ukrainietė neabejoja, kad studijos Lietuvoje jai atvers puikias karjeros galimybes. Naujausiais darbdavių apklausos duomenimis, KTU pirmauja tarp technologinių universitetų pagal absolventų žinias ir kompetencijas.

Metus laiko Kaune studijuojančios O. Korychenskos artimiausi planai – pagal „Erasmus+“ programą semestrui išvykti į Ispanijos universitetą, sėkmingai baigti magistrantūrą ir tęsti mokslinius tyrimus doktorantūroje.

– Chemija – tai jūsų vaikystės svajonė?, – paklausėme O. Korychenskos.
– Iš tiesų negalėčiau taip tvirtinti. Mokykloje chemija sekėsi labai gerai, tačiau taip pat gerai sekėsi ir kiti dalykai, todėl rinktis, kur mokytis, turėjau ne vieną variantą. Galiausiai nusprendžiau, kad būsiu chemikė. Niekada nesigailėjau šio savo pasirinkimo.

Universitete chemiją sunku studijuoti buvo pirmus dvejus metus. Tačiau kai pripratau prie informacijos pateikimo cheminėmis formulėmis, dabar jau nelengva skaityti įprastą tekstą, jį atsiminti ar perpasakoti kitiems.

– Pirmą kartą studijuojate užsienyje. Kodėl pasirinkote būtent KTU?
– Mano mokslinis bakalaurinio darbo vadovas išvažiavo į postdoktorantūros studijas į Lietuvą. Jis papasakojo, kad čia sudarytos geros sąlygos atlikti mokslinius tyrimus, yra galimybė gauti stipendiją, todėl pasiūlė atvykti ir man.

Buvau tikra, kad Kaune galėsiu kokybiškai atlikti mokslinius tyrimus. Be to, kiekvienam chemikui yra labai svarbu, kad juo pasitiki mokslinis vadovas, todėl pasirinkau būtent KTU, o ne kurį nors kitą universitetą. Esu patenkinta studijų ir gyvenimo sąlygomis. Jei viskas seksis gerai, būsiu laiminga turėdama galimybę studijuoti ir doktorantūroje.

– Kokie buvo jūsų pirmieji įspūdžiai prieš metus atvykus į Kauną? Tai, ką pamatėte, atitiko jūsų lūkesčius?
– Mokslinė bazė Kauno technologijos universitete yra nauja ir kokybiška, tikrai geresnė negu Kijevo nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete. Kijevo universitetas susiduria su didelėmis finansinėmis problemomis, o Kaune to nejaučiu. Be to, mūsų mokslinė grupė dalyvauja tarptautiniame projekte, todėl finansų pakanka.

Man, kaip studentei, užtenka visko, kad galėčiau sėkmingai rašyti magistrinį darbą. Dirbu su puikiais specialistais, studentams yra sudarytos galimybės vykti į konferencijas, dalyvauti moksliniuose seminaruose, susipažinti su įvairių tyrimų rezultatais.

Gyvenimo kokybė Lietuvoje taip pat yra aukštesnė nei Ukrainoje. Nors Kaunas nėra didelis miestas, bet čia tikrai yra ką pamatyti, kur nueiti. Laisvalaikiu susitinkame su kitais užsieniečiais studentais, nes KTU yra daug atvykusių studijuoti pagal „Erasmus“ programą.

Universitete studentais tikrai nuoširdžiai rūpinamasi, jie nepaliekami likimo valiai. Apskritai, Lietuvoje sutikau daug gerų, malonių ir paslaugių žmonių. Čia jaučiuosi gerai.

– Ar nėra kalbos sunkumų bendraujant su kitais studentais, dėstytojais, mokslininkais?
– Aš taip pat moku ir rusiškai, todėl jokių bendravimo sunkumu nepatiriu, nes visi moka arba vieną, arba kitą kalbą.

– Studijos KTU bus naudingos jūsų tolesnei karjerai?
– Tuo neabejoju. Viena iš priežasčių ryžtis studijuoti kitoje šalyje – noras pamatyti kaip dirbama kitur. Ukraina turi vienokią darbo sistemą, kitos šalys – kitokią. Tik pamatęs šiuos skirtumus gali tobulėti, augti kaip mokslininkas, specialistas. Studijos KTU man yra didelis privalumas.

– Chemija – perspektyvi specialybė?
– Taip, tai labai perspektyvi specialybė, ypač jei palygintume, pavyzdžiui, su rinkodaros, ekonomikos specialistais, kurių yra labai daug, o chemikų, fizikų, biologų trūksta.

Pusė mano buvusių bendrakursių Ukrainoje šioje srityje dirba jau nuo antro kurso. Chemikų paklausa įvairiose srityse yra didelė, todėl rasti darbą tikrai nėra sunku. Gerą chemiką be darbo net sunku įsivaizduoti.

– Norėdama įgyti dar daugiau patirties, ketinate pasinaudoti „Erasmus+” studijų mainų programa. Kur vyksite?
– KTU sudarytos puikios sąlygos išvykti studijuoti į kitų šalių universitetus pagal „Erasmus+” programą. Studentai gali rinktis iš labai daug įvairių pakraipų Europos universitetų. Be to, jiems yra mokama stipendija. Tai yra nuostabi galimybė, kuria nepasinaudoti būtų tiesiog neatleistina.

Aš ketinu išvykti vieną semestrą studijuoti į Ispanijos Rovira i Virgili universitetą. Labai įdomu pamatyti, kaip viskas vyksta ten.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Scenos storžieviai iš JAV „Limp Bizkit“ sudrebino „Žalgirio“ areną iki pamatų

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo atidėti Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Armani Olimpia“ dvikovą

Milano ekipos vidurio puolėjas A. Gudaitis į Kauną neatvyks: pakirto liga

Kauno „Žalgirio“ varikliukui – malonus įvertinimas: atsidūrė tarp geriausiųjų

Kauno Laisvės alėjoje dingo prabangios rankinės: aiškinamasi, kas spruko nepanoręs atsiskaityti (foto)

Rukloje svarbus kariuomenių vadų susitikimas: paspaudė rankas dėl karinių veiklų

Kauniečiai prašo padėti: Kleboniškio miške dingo šuo - įžymybė

„Žalgiris“ pateikia specialią informaciją dėl Eurolygos rungtynių Kaune su Milano ekipa

Kauno Infekcinių ligų klinikos vadovė: labai svarbu vykdyti SMS žinutėmis gaunamus nurodymus

Papasakojo apie atleisto D. Žukausko apklausą: bendradarbiauti aiškiai nenorėjo