Dėl anonimo pranešimo „Achemos“ gamykloje įvestas planas „Skydas“ (atnaujinta)

jonavoszinios.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio vakare anonimas pranešė, kad užminuota bendrovė „Achema“. Įvestas planas „Skydas“, ant kojų sukeltos visos specialios tarnybos. Laukiama „Aro“ išminuotojų, skelbia portalas „Jonavos žinios„.

Jonavos policija įvykio nekomentuoja, ar iš bendrovės bus evakuojami žmonės, taip pat nežinia. Nekalbus buvo ir į įmonę atvykęs „Achemos“ technikos direktorius Juozas Tunaiti: „Kol jas nieko pasakyti negaliu“.

J.Tunaitis nesiryžo daryti prielaidų, jog anonimo pranešimas susijęs su šios dienos žinia – žiniasklaidoje buvo skelbta, kad avariniu būdu sustabdytas azoto rūgšties gamybos agregatas. Dėl to į atmosferą pasklido cheminės medžiagos, o miestiečiai išvydo nusidriekusią „lapės uodegą“.

Kaip portalui jonavoszinios.lt šiandien dieną sakė bendrovės „Achema“ technikos direktorius Juozas Tunaitis, panika keliama be reikalo: „Cheminių medžiagų patekimas į atmosferą neviršija leidžiamų normų. Patys važiavom, tikrinom, matavom.“

ATNAUJINTA

Gegužės 29 d. apie 19 val. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariate gautas pranešimas iš Bendrojo pagalbos centro, kad jiems paskambino neprisistatęs vyriškis ir pasakė, kad užminuota AB „Achema“. Po šios frazės asmuo telefoną išjungė.

Siekiant užtikrinti žmonių saugumą, buvo sutelktos gausios policijos pajėgos, nedelsiant įvestas planas „Skydas“, į įvykio vietą išvyko policijos pareigūnai ne tik iš Jonavos, bet ir Kauno, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, ugniagesiai.

Bendrovėje buvo sudarytas ekstremalių situacijų centras, kuriame dirbę bendrovės ir policijos pareigūnai nuosekliai vykdė specialiame plane numatytas priemones. Policijos pareigūnai tikrino įmonės teritoriją, atliko visus būtinus veiksmus, siekiant nustatyti asmenį, anonimiškai pranešusį apie galimai padėtą sprogmenį.

2014-05-30 apie 2 val. nakties, buvo nustatytas ir sulaikytas įtariamasis A.D., gimęs 1970 m., gyv. Bazilionių km., Jonavos r.

Jam nustatytas 1,65 promilės girtumas, vyras uždarytas į Kauno apskrities policijos areštinę. Įtariamasis neteistas, anksčiau baustas už administracinius teisės pažeidimus.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 285 str. 1 d. (melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę). Už tokio pobūdžio nusikalstamą veiką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Įtariamajam bus pareikštas ieškinys dėl žalos atlyginimo.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno stotelės turi naują siaubą

Tarp naujausių koronaviruso atvejų Lietuvoje – dar vienas įvežtinis (papildyta)

Kaune bus pristatytas į gatves išvažiuojantis naujas nežymėtas policijos automobilis

Kauno rajono gyventojai kviečiami į tradicinę sveikatinimo stovyklą

Lietuvoje – 3 nauji koronaviruso atvejai

Pareigūnų „trikojis“ užfiksavo lakstūną: Kauno gatvėmis skriejo 148 km/val. greičiu

Valstybės dienos proga – pažintis su Kauno specialiosiomis tarnybomis

Profesionalų pamėgtą maisto produktų asortimentą „Minordija“ atveria ir vartotojams namuose

Automobilio bagažinėje sudegintos merginos artimiesiems – ketvirčio milijono eurų kompensacija iš valstybės

Seimas vėl siūlo į taromatus priimti daugiau pakuočių