Karatė patriarchą Kauno savivaldybė meta į gatvę

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vienas garsiausių Lietuvos karatė specialistų Kazimieras Bartkevičius dar 1977 metais įkūrė karatė klubą „Samurajus“, tačiau jau netrukus pirmasis Lietuvos karatė sporto meistras gali atsidurti gatvėje. Kauno savivaldybė jau paruošė tarybos sprendimo projektą, pagal kurį klubo „Samurajus“ patalpas planuojama perduoti Valstybės turto fondui (VTF).

K. Bartkevičius sako, kad priėmus tokį sprendimą daugiau nei tris dešimtmečius gyvuojantis klubas bus sužlugdytas. Savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyrius taip pat stoja į karatė patriarcho pusę.

Galutinį žodį ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdyje tars politikai. Valdininkai sako, kad jei patalpos ir bus perduotos VTF, sutartis su „Samurajum“ nebus nutraukta. Sportininkai tuo abejoja.

Atėmus patalpas klubas žlugs

Šiandien klube „Samurajus“ dirba penki treneriai ir sportuoja apie 100 kauniečių, kurių amžius svyruoja nuo 5 iki 70 metų.

Klubo įkūrėjas ir vadovas K. Bartkevičius neslepia, kad tarybai priėmus sprendimą klubas žlugs.

“Jei bus priimtas sprendimas perduoti patalpas turto fondui, tai bus viskas – klubo veikla baigta. Faktas, kad tai sužlugdytų klubą. Patalpų kaina apie 100 tūkst. Lt, o mes tokių pinigų tikrai neturime. Bet kokiu atveju, jei pajudės šis procesas, reikės išardyti visą įrangą. Bet ne čia problema. Problema, kad savivaldybė visada pasitikėjimo teise valdė patalpas, neturėjo jokių išlaidų – visas finansinis krūvis, visi mokesčiai krito ant klubo pečių. Manau, būtų padaryta ir nepataisoma žala visuomenei. Per 37 metus klube sportavo apie 4-5 tūkst. miesto gyventojų. Čia jie atveda savo vaikus, anūkus. Yra gilios tradicijos“, – DELFI teigė K. Bartkevičius.

Karate specialistas sako, kad Kauno savivaldybės Turto skyrius parengė sąrašą pastatų, kurie turėtų būti perduoti VTF. Į sąrašą pateko ir klubo patalpos Partizanų gatvėje.

„Nei su mumis kažkas diskutuoja, nei ką. Faktas, kad klubas yra veikiantis, dalyvauja savivaldybės projektuose, yra sutartys. Viena ranka skiria kažkokį finansavimą veiklai, kita – visą veiklą naikina. Atima patalpas ir viskas“, – sako K. Bartkevičius.

1980 metais K. Bartkevičius tapo pirmuoju Lietuvos TSRS karatė sporto meistru. Tais pačiais metais tuo metu aktyviai sportavęs K. Bartkevčius tapo ir TSRS čempionu.

Palaiko klubą

Kauno miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas patvirtino, kad dėl susidariusios padėties į Kauno vadovus raštais kreipėse ne tik „Samurajaus“ atstovai, bet ir sporto skyrius.

„Mes jau 10 metų pasisakome už klubo išlikimą ir vyksta kova. Dabar ruošia tarybos sprendimą, bet sutartis su klubu lyg ir nebus nutraukiama. Bet mes pasisakome už tai, kad būtų klubas išsaugotas. K. Bartkevičius labai nusipelnęs ir veiklus žmogus, šio klubo veikla miestui tikrai reikalinga. Manau, kad bet kokiu būdu klubo tęstinumas turi būti išsaugotas“, – DELFI teigė A. Grabnickas.

Nors teigiama, kad panaudos sutartis nebus nutraukiama, A. Grabnickas neslepia, kad situacija kelia tam tikrų abejonių.

„Mums aiškina, kad sutartis nebus nutraukiama, tačiau situacija tampa miglota. Taryba tokio sprendimo gal ir nepriims. Mes irgi rašėme raštus Turto skyriui. Mūsų pozicija tokia, kad klubas buvo ir turi išlikti, turi būti vykdoma veikla. Tuo labiau, kad jie yra investavę, susitvarkę. Nematau jokių argumentų, kodėl klubą reikėtų perkelti kitur“, – DELFI teigė A. Grabnickas.

Ramina, kad niekas nesikeis

Kauno savivaldybės Turto valdymo poskyrio vedėja Jolanta Žemaitienė ramina, pagrindo nerimauti nėra.

„Jų niekas niekur nemeta. Tiesiog turtas yra valstybės, pagal įstatymus jį privalo valdyti VTF. Todėl savivaldybė, jo nenaudodama savivaldybės reikmėms, taip pat pagal įstatymus privalo perduoti valstybės turto valdytojui. Pagal Civilinį kodeksą, turtui pereinant ir vienos valstybinės institucijos kitai, sutartis nėra nutraukiama. Matyt kiekvienas artėjant pokyčiams nerimauja“, – DELFI teigė J. Žemaitienė.

Vis dėlto išlieka klausimas, ar turtą perdavus VTF, patalpos nebus parduotos.

„Tuomet jau spręs VTF. Aš negaliu atsakyti už kitą instituciją. Savivaldybė ir dabar neturi jokių sprendimo galių, kadangi, kaip minėjau, tai yra valstybės turtas – savivaldybė negali juo disponuoti. O laikyti valstybės turtą nenaudojamą, tuo labiau, kad ten yra daugiau patalpų, o ne tik sporto klubas, savivaldybei yra visiškai nei ekonomiškai, nei kitaip netikslinga (…). Šis turtas vykdyti savivaldybės funkcijoms nereikalingas. Ta prasme, savivaldybė nenumato juo naudotis savo funkcijoms vykdyti. Vadinasi pagal įstatymus privalo grąžinti valstybei“, – teigė J. Žemaitienė.

Koks bus sprendimas paaiškės ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdžio metu.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Tiesioginė transliacija: A.Veryga iš Seimo pateikia naujausią informaciją apie koronavirusą Lietuvoje

Lietuva dalyvaus tarptautiniame tyrime ieškant būdų gydyti koronaviruso infekciją

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejus turi naują vadovę

Dėl sprendimo stabdyti įstaigų veiklą kritikuojamas Kaunas sako saugantis darbo vietas

Dėl sumažėjusių keleivių srautų „Lietuvos geležinkeliai“ stabdo dar dalį reisų

G. Surplys: trys ketvirtadaliai užsikrėtimų koronavirusu – vietiniai

S. Skvernelis: karantiną svarstoma pratęsti dviem savaitėms

Karantinas pakoregavo terminus: paskelbta pajamų deklaravimo pradžios data

Stirnas Kauno rajone sumedžiojusiems brakonieriams teks pakloti nemenką baudą

Paskatinimas mokiniams, pagalba mokytojams: interaktyvūs naminių žingsnių iššūkiai