„Prisiminimai apie ateitį“ – spektaklis dedikuotas šokio legendai Kirai Daujotaitei

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Ačiū už papasakotą mamos gyvenimą“, – po spektaklio „Prisiminimai apie ateitį“ premjeros 2001 metais choreografei Birutei Letukaitei ištarė Kiros Katerinos Daujotaitės dukra, aktorė Inesa Paliulytė.

Prieš metus Lietuvai atsisveikinus su K. K. Daujotaite, choreografė B. Letukaitė nutarė atstatyti šokio spektaklį ir pagerbti anapilin iškeliavusią legendinę asmenybę. Gyvenimui prikeltą spektaklį gegužės 16 dieną galės išvysti kauniečiai, o gegužės 17 – ąją – sostinės žiūrovai. Tai išskirtinė galimybė prisiliesti prie ryškios asmenybės, išraiškos šokio pradininkės, šokėjos, choreografės, pedagogės, keturis dešimtmečius vadovavusios šokio kolektyvui „Sonata“ gyvenimo.

Kiekviena K.K. Daujotaitės diena buvo pripildyta aistros šokiui. „Aš ir dabar šoku. Netikite? Girdžiu muziką ir šoku, dėkodama Dievui, kad suteikė galimybę „prašokti“ visą man duotą gyvenimą“, – paskutinėmis gyvenimo dienomis sakė Kira.

„Mano mergaitės“, taip garsioji choreografė, „Sonatos“ vadovė kreipdavosi į savo mokines. Vadovės bendrystė su buvusiomis mokinėmis niekada nenutrūko. Jos „mergaitės“ ištikimai ją lankė ir bendravo iki pat mirties. Tai buvo daugiau nei mokytojo ir mokinio ryšys.

„K. K. Daujotaitė man davė tai, ko nedavė jokia mokykla, jokia visuomenė – ji atvėrė man meno pasaulį, užbūrė, uždegė šokiu“, – apie savo mokytoją sakė B. Letukaitė.

Spektaklyje „Prisiminimai apie ateitį“ žiūrovai galės išvysti tris originalius K. Daujotaitės sukurtus šokius: „Noktiurnas“ (muz. M.K. Čiurlionio), „Valsas“ (muz. F. Chopeno), „Mėnesienos sonata“ I dalis (muz. L. van Bethoveno). Spektaklis kviečia žiūrovu į susitikimą su K. K. Daujotaite ir jos gyvenimu, įkūnytu šokio piešiniuose.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ieškantiems alternatyvų: geriausiais pripažintų pigių išmaniųjų dešimtukas

Į Kauną grįžtančius poilsiautojus pasitinka masinės spūstys

Pakartotinis pranešimas: uždaromas Aleksoto tiltas

Tyrimas atskleidė senatvės Lietuvoje realybę: rezultatai sukrėtė net tyrėjus

Seime svarstymai dėl stichijų padarinių: akiratyje – ūkininkai

Iškilo naujas siūlymas – neapmokestinti surinktų žmonių aukų

Žinios iš buvusio Kauno mero: siūlo pakeisti vardines rinkėjo korteles

Kaunietis atskleidė daugiau detalių apie gyvybę nusinešusią avariją

Buvusio žalgiriečio D. Lavrinovičiaus šeimą aplankė gandrai: atskleidė vardą

Karštas diskusinis klausimas – gimdymas sulaukus 45-erių: už ar prieš?