Kauniečiams jau grąžinta beveik 4 mln. litų permokų

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Kauno AVMI) informuoja, kad iki balandžio vidurio gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas ir pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, pervesta beveik 4 mln. litų. Daugiausia permokų – apie 2 mln.700 tūkst. litų jau gražinta bemaž 7 tūkst. Kauno miesto mokesčių mokėtojų.

„Šiemet, kaip ir kasmet, pirmiausia permokos gražintos tiems mokesčių mokėtojams, kurie anksčiausiai elektroniniu būdu pateikė deklaracijas. Pervedimai į gyventojų sąskaitas atliekami kasdien, atsižvelgiant į savivaldybių biudžeto pajamas“,— informuoja Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė, primindama, kad deklaracijas būtina pateikti iki gegužės 2 dienos.

VMI pažymi, jog lėšos pirmiausiai yra pervedamos tiems mokesčių mokėtojams, kurie pateikė teisingas e. deklaracijas. Tuo atveju, jei deklaracijoje pateikiami duomenys nesutampa su VMI turima informacija apie gyventojų pajamas bei išlaidas, ją peržiūri VMI specialistas ir susisiekia su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus. Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojams pranešimai apie tikslintinus duomenis deklaracijoje išsiunčiami tą pačią dieną, o tiems gyventojams, kurie nėra EDS vartotojai, pranešimai siunčiami klasikiniu paštu kartą per savaitę.

Kauno AVMI jau sulaukė 110 tūkst. turto deklaracijų. Kauno apskrities gyventojai pasinaudoję GPM lengvatomis gali susigrąžinti beveik 30 mln. litų sumokėto mokesčio, o beveik 15 mln. litų mokesčių deklaravo turėsiantys sumokėti.

VMI primena, kad pasinaudoti GPM lengvatomis bei pajamų mokesčio permoką susigrąžinti gali tie gyventojai, kurie sumokėjo pensijų įmokas į trečios pakopos pensijų fondus, taip pat už studijas aukštosiose mokyklose už pirmąjį aukštąjį išsilavinimą, sumokėjo palūkanas už iki 2008 m. pabaigos paimtą kreditą vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, sumokėjo gyvybės draudimo įmokas, per kalendorinius metus pasinaudojo ne visu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, nepasinaudojo papildomu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu už auginamus vaikus. Susigrąžinti minėtas išlaidas gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. tarifo GPM.

Gyventojai, deklaruosiantys pajamas ir turtą, visuomet gali konsultuotis paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms. Išsami informacija apie turto ir pajamų deklaravimą pateikiama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vykusiame „Change4Future“ akceleratoriuje pasidalijo socialinio verslo subtilybėmis (foto, video)

Istorinis įvykis katalikų bažnyčioje: popiežius išreiškė palaikymą tos pačios lyties partnerystei

Audringai Perkūno alėjoje kumščiais mosavęs A. Karalius prisivirė košės

Įspėjimas dėl stipraus vėjo: gali virsti medžiai, sutrikti elektros tiekimas

Lietuvos žemėlapis nusidažė šviesoforo spalvomis

Antrąją koronaviruso bangą Lietuvoje padės valdyti kariuomenė

Užėjo apsipirkti, bet pamiršo susimokėti: ieškomas kaukėtas vyras

Kauno rajone pradėtas antras „Kauno Logistikos Centro“ etapas: investicijos viršys 30 mln. Eur.

Vietoj papildomų rudens atostogų – nuotolinis ugdymas

Paaiškėjo, pagal ką savivaldybės bus skirstomos į rizikos grupes