Savaitgalį kauniečiai švarino miestą

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusį šeštadienį Kaune vyko miesto savivaldybės organizuota visuotinė švarinimosi akcija. Šimtai kauniečių noriai tvarkė ne tik savo gyvenamąją aplinką, bet ir švarino viešąsias miesto erdves. Iš viso į Lapių sąvartyną atgabenta beveik 60 tonų per akciją surinktų šiukšlių.

„Svarbiausias šios akcijos tikslas – apsitvarkyti savo miestą prieš Šv. Velykas – pasiektas. Džiaugiuosi, kad kauniečiai aktyviai dalyvavo talkoje. Dėkoju visiems prisijungusiems“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Ramybės parke švarinimosi akcijos dieną susirinko per 100 žmonių. Kartu su Kauno meru ir savivaldybės administracijos darbuotojais miestiečiai tvarkė parko aplinką, grėbė žaliąsias atliekas, rinko šakas.

Visuotinė švarinimosi akcija vyko visose miesto seniūnijose. Kiekviena seniūnija išrinko po vieną probleminę vietą savo teritorijoje. Šiukšlės buvo renkamos į specialius maišelius, kurie pagaminti perdirbus plastikinę kalėdinės Kauno miesto eglės dalį.

„Aleksote švarinimosi akcija vyko keliose seniūnijos vietose, iš viso susirinko daugiau nei 60 bendruomenės narių. Daugiausiai surinkome statybinio laužo, žaliųjų atliekų, padangų, automobilių plastmasinių dalių. Iš tiesų pasiekėme savo užsibrėžtus tikslus ir surinkome apie porą tonų šiukšlių“, – teigė Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė.

„Žaliakalnyje buvo tvarkomas Nuokalnės g. šlaitas ir A. Samuolio-Samulevičiaus skveras. Šiose vietose plušėjo apie 80 aktyviausių bendruomenės narių. Nuokalnės g. šlaite daugiausiai rasta buitinių atliekų, plastiko, o skvere grėbėme lapus, valėme takelius“, – sakė Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas.

Pasak Vilijampolės seniūno Algimanto Mickevičiaus, savaitgalį tvarkant Nemuno krantinę surinkta daugiau nei 1,5 tonos įvairiausių buitinių atliekų bei 8 kub. m padangų. Prie akcijos prisidėjo ir Veršvų vidurinės mokyklos mokiniai, kurie penktadienį gražino Nemuno pakrantę. Panerio seniūnaitijoje susirinkę vietos bendruomenės nariai tvarkė apleistą sklypą: pjovė brūzgynus, išrinko šiukšles, šienavo žolę.

„Šįmet, kaip ir praėjusiais metais, ėjome tuo pačiu maršrutu: Bivylių g., A. Šapokos g., B. Brazdžionio g. Švarinimosi akcijoje dalyvavę kauniečiai surinko kelis šimtus kilogramų buitinių atliekų, įvairių automobilių detalių, rado net gi šaldytuvą. Pastebime, jog šiukšlių šiemet mažiau nei pernai“, – džiaugėsi Bivylių bendruomenės pirmininkė Livita Kazlauskienė.

Surinktas šiukšles iš tvarkomų teritorijų išvežė bendrovė „Kauno švara“. Prie akcijos prisijungusiems kauniečiams buvo išdalinti specialiai paženklinti šiukšlių maišeliai, kuriuos UAB „Gerovė“ pagamino perdirbusi gražiausia šalyje pripažintos kalėdinės Kauno miesto eglutės plastikinę dalį.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Garsus Italijos dizainerių ženklas „Yamamay“ žengė į Kauną

Atskleidė tyrimai: trečdalis vairuotojų pristabdo tik prie greičio matuoklių

N. Venckienė galės nevaržomai keliauti po visą šalį

Aplinkos ministras: pataisos dėl šiukšlių deginimo jėgainių nebeturi prasmės

Vienas iš didžiųjų šalies prekybos tinklų atsisako plastiko maišelių, kiti – siūlys alternatyvas

Statybininkams Kaune žadama mokėti ir per 4 tūkstančius eurų: atlyginimą lemia dvi priežastys

Nuspręsta: šiukšlių deginimą jėgainėse reguliuojančios nuostatos prieštarauja Konstitucijai

Prabangaus „Mercedes“ pasivažinėjimas prieš eismą Kaune baigėsi avarija ir pabėgimu iš įvykio vietos

Po publikacijų apie R. Karpavičiaus vilą Tenerifėje, traukiasi aukštas Kauno kriminalistas

Gauti į Kauno ligoninę atvežto Kinijoje viešėjusio vyro tyrimo rezultatai