Japonijos ambasadorė K. Shiraishi: „Kaunas – pats žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto savivaldybėje trečiadienį lankėsi Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi. Kauną puikiai pažįstančią diplomatę priėmė vicemeras Vytautas Vasilenko. Susitikimo metu daugiausiai kalbėta apie ekonominių ryšių stiprinimą, kultūros renginius ir verslo galimybes Kaune.

Japonijos ambasadorė priminė, jog kovo pradžioje kartu su LR užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Tokijuje atidarė Lietuvos prekybos rūmus Japonijoje ir lietuviškos produkcijos parodą Lietuvos ambasadoje.

„Šiuo metu prekybos rūmai vienija 18 smulkaus ir vidutinio verslo įmonių, tačiau pastebime suintensyvėjusią ekonominių ryšių plėtrą tarp valstybių. Kalbant apie Kauną, tai yra žinomiausias Lietuvos miestas Japonijoje, kuriame dirbo mūsų šalyje ypatingai gerbiamas vicekonsulas Chiune Sugihara. Taip pat žinome, jog jūsų mieste vyksta daugybė kultūrinių renginių“, – pabrėžė K. Shiraishi.

„Chiune Sugihara ne mažiau gerbiamas ir Lietuvoje, jo vardo muziejus yra vienas lankomiausių kultūros objektų mieste. Kaunas tikrai gali didžiuoti kultūros renginių įvairove, jau dabar prasideda kasmetinis E. Griego ir M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, mėnesio pabaigoje laukiame 24-ojo tarptautinio festivalio „Kaunas Jazz“ starto, o didžiausias dėmesys šįmet bus skirtas jubiliejinei 90-ajai Dainų šventei“, – sakė vicemeras V. Vasilenko.

Vizito metu ambasadorė užsiminė, jog japonų verslininkai aktyviai domisi verslo ir investavimo galimybėmis Lietuvoje. K. Shiraishi Kaunui taip pat pasiūlė užmegzti partnerystės ryšius su Izumiotsu miestu.

„Gegužės mėnesį Kaune lankysis Izumiotsu miesto Pramonės ir prekybos rūmų verslo delegacija. Jau dabar verslininkai iš Lietuvos importuoja liną bei lino produktus. Šis vizitas būtų puiki galimybė užmegzti glaudesnius ryšius tarp miestų. Be to Izumiotsu mieste stipri tekstilės pramonė, žinome, jog Kaune ši pramonės šaka taip pat gerai išvystyta“, – sakė Japonijos ambasadorė.

„Labai džiaugiuosi, jog Japonijos verslininkai domisi lino produktais. Lino auginimas ir apdirbimas Lietuvoje turi gilias tradicijas, todėl būtų abiejų šalių verslininkų bendradarbiavimas būtų tikslingas ir prasmingas“, – sakė V. Vasilenko.

Praėjusiais metais eksportas iš Lietuvos į Japoniją išaugo 30 procentų.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Valstybė už 17 mln. eurų mokys dirbtinį intelektą lietuvių kalbos

Paviešintas avarijos Kauno centre vaizdo įrašas: čia bus žiedas, pristabdyk

A. Kubilius ir R. Karbauskis kibo vienas kitam į atlapus dėl karantino

Kauno autobusų ir troleibusų vairuotojai šeštadienį susidūrė su keblumais

Nuo pirmadienio - atnaujinta tvarka parduotuvėse, paslaugų ir laisvalaikio vietose

Saviizoliacijos reikalavimą įmanoma apeiti, bet už tai gresia baudžiamoji atsakomybė

Svarbu: Kauno rajone keisis nekilnojamojo turto mokesčiai

Vėl leidžiama rengti asmenines šventes ir kai kurias sporto varžybas

Visoje Lietuvoje vyksiantis koncertas patraukė rinkimų komisijos dėmesį

Kauno pilies žiede prisiskraidęs vairuotojas dėjo į kojas