Pirmą kartą apdovanoti Kauno „Verslo taurai” | Kas vyksta Kaune

Pirmą kartą apdovanoti Kauno „Verslo taurai”

Kaunas.lt nuotr.

Penktadienį Kauno rotušėje vyko Kauno miesto savivaldybės pirmą kartą surengtų „Verslo taurų” apdovanojimų ceremonija. Devynių savo srityse geriausiomis pripažintų įmonių vadovams įteiktos simbolinės tauro statulėlės.

„Džiaugiuosi, kad dar šiemet pavyko įsteigti šiuos apdovanojimus. Išties žinome gražią bendradarbiavimo patirtį tarp miesto savivaldybės ir verslo atstovų, kuomet dar praėjusioje kadencijoje buvo inicijuoti Verslo pusryčiai, kurie vėliau įgavo pagreitį, ir prieš 2 metus buvo įsteigta Verslo taryba. Džiugu, jog per dvejus bendro darbo metus Verslo taryboje verslininkai dar geriau suprato valdžią, o politikai – verslą. Tauras yra skaidrus ir taurus miesto simbolis, atitinkantis kauniečių verslumo dvasią. Tikiu, jog šie apdovanojimai taps gražia kasmetine tradicija ir turės didelę prasmę”, – susirinkusius politikus, verslo ir akademinės bendruomenės atstovus sveikino Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Verslo taurų” apdovanojimuose buvo išskirtos devynios skirtingos nominacijos. Nominacija „Už Kauno verslo ir mokslo pakėlimą į kosmoso platybes” atiteko pirmojo lietuviško palydovo „LitSat-1″ kūrėjų komandai iš Kauno technologijos universiteto.

„Dėkojame šių apdovanojimų sumanytojui Kauno merui už gražią iniciatyvą. Kuomet susijungia verslas ir mokslas galime pasiekti pačių geriausių ir inovatyviausių rezultatų. Dabar esame kosminė valstybė ir pirmasis lietuviškas palydovas buvo sukurtas būtent Kaune”, – džiaugėsi Nacionalinio inovacijų ir verslo centro direktorius Almantas Danilevičius.

Apdovanojimas už socialiai atsakingą verslą įteikta bendrovės „SDG” atstovams. Ši bendrovė apdovanota už inovacijas socialinės atsakomybės srityje. Verslo tauras už indėlį į miesto gerovę įteiktas bendrovei „Kauno tiltai”, šiuo metu statančiai naująjį Panemunės tiltą.

Nominacijoje „Jaunimo proveržis” apdovanota kompanija „Invenis”, užsienyje žinoma kaip „Tiny Lab Productions”. Jaunų savo srities entuziastų įkurta kompanija, jau spėjusi praverti tarptautinių rinkų duris. kuria vienus geriausiai Lietuvoje žinomų, tačiau į viso pasaulio rinkas orientuotų kompiuterinių žaidimų.

Už laimėjimus informacinių technologijų srityje apdovanota Kauno bendrovė „NFQ Solutions”. Tai tarptautinė, Lietuvos ir Vokietijos kapitalo elektroninio verslo, programavimo paslaugų ir interneto rinkodaros kompanija. Jos veiklos geografija apima projektus ne tik Lietuvoje ar Vokietijoje, bet ir visoje Vakarų Europoje. Šuo metu visos NFQ grupės lietuviškuose padaliniuose dirba daugiau kaip 190 kvalifikuotų specialistų. Šių metų pradžioje Varšuvoje vykusiuose apdovanojimuose NFQ buvo pripažinta geriausia Vidurio ir Rytų Europos IT kompanija.

Nominacijoje „Dosniausias darbdavys” Tauro statulėlė atiteko bendrovei „Stumbras”, kurios darbuotojai gauna didžiausius vidutinius atlyginimus tarp visų Kaune veikiančių įmonių.

Verslo tauras nominacijoje „Už metų indėlį į miesto biudžetą” įteiktas bendrovei „Senukų prekybos centras”, kuri 2013 m. į Kauno miesto biudžetą sumokėjo daugiausiai gyventojų pajamų mokesčio. Už verslo ir aplinkos darną apdovanojimų ceremonijoje įvertinta įmonė „Baltijos kvapai”, kuri gamina ir parduoda rankų darbo žvakes iš natūralaus sojų pupelių vaško.

Už tarptautinio verslo plėtrą Kauno mieste apdovanota bendrovė „Callcredit Operations”. Didžiosios Britanijos kredito rizikos valdymo ir finansinių paslaugų kompanijos „CallCredit Information Group” antrinė įmonė pačiame Kauno centre – „Žalgirio” arenoje atidarė informacinių technologijų centrą, į kurį investavo daugiau nei 60 mln. litų. Pradėjusi su 50 darbuotojų, bendrovių šiuo metu jau samdo 120 aukštos kvalifikacijos specialistų.

„Smagu gauti pirmąjį taurą. Tikimės, jog ši graži tradicija tęsis ir ateityje, o mes savo ruožtu stengsimės sukurti dar daugiau darbo vietų”, – atsiimdamas apdovanojimą sakė įmonės vadovas Dainius Aksinavičius.

Steigiant nominacijas apdovanojimų komisija konsultavosi su Sodros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto, Socialiai atsakingo verslo asociacijos ir kitų organizacijų atstovais.

Galimybė pagerbti miestui nusipelniusias verslo įmones buvo svarstoma ir prieš dvejus metus įkurtoje Verslo taryboje, kurią sudaro Kauno miesto tarybos, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos atstovai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA