Kauno chorus suvienijo inkilų kabinimo akcija | Kas vyksta Kaune

Kauno chorus suvienijo inkilų kabinimo akcija

Organizatorių nuotr.

Šilainiuose, Santarvės parke sau namus galės rasti dešimtys iš šiltųjų kraštų parskrendančių paukščių. Medinius būstus, kuriuos išmargino rankomis, į medžius vėlyvą ketvirtadienio popietę įkėlė Kauno rajone esančių Pagynės vaikų namų auklėtiniai ir keturių Kauno chorų – „Božolė”, „Burgundiško”, „Studentiško” ir „Žalgirio” nariai.

Daugelis jų anksčiau kėlę inkilų į medžius nėra. Bene daugiausiai patirties šioje srityje turėjo grupės „16 Hz” atlikėjas Robertas Jucevičius, tradicijos parūpinti paukščiams naujus namus besilaikantis kasmet. Jo vadovaujamo choro nariams Evaldui Rageliui ir Aušrinei Gabrilavičiūtei laipiojimas po medžius ir ieškojimas inkalui tinkamos vietos buvo nauja patirtis.

„Jaučiuosi ypatingai, nes anksčiau apie tai, kad bent prie namų reikėtų iškelti inkilą, net nepagalvodavau”, – atviravo „Burgundiškojo” choro naė Kristina Lazdauskaitė. Sode Šakiuose ji pasirūpina lesyklėlėmis paukščiams.

„Božolė” choro atstovė Žaneta Vitkienė, į renginį atskubėjusi su sūnumis Armandu (9) ir Gerardu (6), inkilų kėlimo į medžius procedūroje dalyvavo pirmą kartą.

„Reikėjo lipti aukštai!”, – emocijų neslėpė dainininkė, medį pasiekusi kopėčiomis.

Džiaugsmo dalyviams „Nuovos” įmonių grupės inicijuotoje socialinėje akcijoje suteikė ir „Žalgirio” choro nariams – Artur Bogdanowicz, Beatričei Serpauskaitei, Vilmai Vainauskaitei ir Monikai Kazlauskaitei.

„Mūsų vaikai inkilus pagamina patys. Juos į medžius keliame kiekvieną pavasarį. Dabar kieme esančioje liepų alėjoje jų gal koks trisdešimt”, – pasakojo Pagynės vaikų namų vadovė Virginija Violeta Nutautienė.

Jos teigimu, be tėvų globos augantys berniukai ir mergaitės noriai imasi iniciatyvos ir veiklos. Darbuotis kabinant inkilus visuomet yra apstu norinčiųjų.

„Mums yra svarbu ne tiik materialiai remti vaikus, bet ir prisidėti prie jų ugdymo. O tokios akcijos, skatinančios gerumą, neabejotinai turi įtakos jų socialinei brandai”, – sakė „Nuova” įmonių grupės, per dešimt metų globos įstaigai skyrusios apie 86 tūkst. litų, atstovė Liuda Znaidauskienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA