Iškilmingai paskelbta: 19-asis pavasaris kine prasideda - Kas vyksta Kaune

Iškilmingai paskelbta: 19-asis pavasaris kine prasideda

Ketvirtadienio vakarą jau devynioliktą kartą gausi Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ komanda lipo ant scenos paskelbti šventės Lietuvos kino teatruose pradžią. Kovo 20 – balandžio 3 d. Vilniuje ir Kaune bus parodyti 247 filmai iš 67 šalių, tarp kurių norimų pamatyti juostų ras ir pats įnoringiausias žiūrovas. Tačiau „Kino pavasario“ gerbėjai žino, kad kruopščiai atrinkti filmai nėra vienintelis festivalio koziris.

Kasmet naujovių ieškantis ir profesionalumo kartelę keliantis „Kino pavasaris“ šiemet taip pat pakvies lankytojus susipažinti su tarptautinėje kino industrijoje pripažintais svečiais, pasiūlys užsukti į daugybę renginių, prisidėti renkant geriausius filmus ir sudalyvauti išskirtiniais įvykiais kino pasaulyje galimuose vadinti naktiniuose seansuose.

„Festivalio atidarymas sutampa su pavasario lygiadieniu, pasauline Žemės diena. Tai išties simboliška, tad norisi, kad ir „Kino pavasario“ programos filmai neštų gaivias, pavasariškas, šiek tiek su lietuviško oro priemaišomis sumišusias nuotaikas“, – į iškilmingą ceremoniją „Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje“ sukviestiems svečiams kalbėjo festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

19-ąjį „Kino pavasarį“ atidarė režisieriaus Sebastiano Lelio filmas „Glorija“, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrusi Paulina Garcia Berlyno kino festivalyje pripažinta geriausia aktore, o filmo režisierius yra vienas iš garbingųjų „Kino pavasario“ svečių. „Glorijoje“ skambančią Umberto Tozzi dainą šiemet girdėsite prieš kiekvieno filmo seansą, nes būtent ji tituluota festivalio himnu. Kūrinį atidarymo metu atliko Artūro Noviko džiazo mokyklos vyriausioji grupė „Jazz Island“.

Į susirinkusius svečius kreipėsi ir LR kultūros ministras Šarūnas Birutis, kuris džiaugėsi, kad šiemet „Kino pavasaryje“ taip pat išvysime mums artimą kiną – Baltijos šalių, Lietuvos kūrėjų darbus. „Kinas – tai kaip bičiulis, su kuriuo mėgstame kalbėtis, norime vėl ir vėl susitikti. Geras kinas – tai pamoka, kurią mes išmokstame, iš kurios pasisemiame minčių, idėjų. Kine mes pažįstame pasaulį, atrandame tuos pačius jausmus pergyvenimus bei atpažįstame save“, – kalbėjo Š. Birutis.

Kasmet festivalio pavasaris vis įdomesnis

Šiemet „Kino pavasaris“ pasipildė dar viena konkurse programa. Be įprastos kompanijos „Ergo“ remiamos konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ šiemet žiūrovai galės žiūrėti ir „Baltijos žvilgsnio“ filmus. Ši programa ypatinga tuo, kad tarp 11 filmų – tiek jau pripažintų meistrų, tiek dar tik kylančių naujų talentingų kūrėjų įsimintini darbai. O juos sieja tai, kad visi yra gimę Baltijos jūros šalyse.

Festivalis kovo 21 d. bus atidarytas Kaune: filmai didžiausiuose šalies miestuose bus rodomi tuo pačiu metu. Kauniečiai taip pat galės džiaugtis išskirtine garsiausių ir naujausių kino darbų gausa.

Per žiemą sukauptas kalorijas žiūrovai galės deginti kvatodamiesi „Viasat“ komedijų seansuose. Šį karta šmaikščioji programa pasiūlys net vienuolika filmų, tarp kurių patraukliausią sau ras ir prancūziško, ir britiško, ir itališko humoro mėgėjas, ir norintis patikrinti, kaip su šiuo žanru susidoroja airiai, švedai, ispanai ar net vengrai.

Išmaniojo partnerio „Omnitel“ dėka festivalis šiemet atnaujino savo mobiliąją aplikaciją ir joje įdiegė dar daugiau naujovių, padėsiančių paprasčiau išsirinkti dominančius filmus. Programėlėje bus galima ne tik turėti visą festivalio programą ir naujausias žinias iš festivalio, bet ir susižymėti pageidaujamus seansus, kaupti asmeninius užrašus apie filmus bei už juos balsuoti.

„Kino pavasario“ žiūrovui – 17 programų

Rinktis „Kino pavasario“ žiūrovai galės net iš 17 programų: nuo kulinarinių filmų ir lietuviškų premjerų iki išskirtinių retrospektyvų. Žinoma, viena solidžiausių programų – „Meistrai“, kurioje festivalio lankytojas ras nuolatinių „Kino pavasario“ svečių Kim Ki-duko, Michaelio Winterbottomo, Romano Polanskio, Larso von Triero, Takashi Miike, brolių Coenų darbus. „Meistrų“ programoje – net aštuoniolika naujausių pasaulinio garso režisierių filmų.

Programoje „Festivalių favoritai“ bus rodomi filmai, kurie pelnė prestižinius apdovanojimus pačiuose didžiausiuose ir svarbiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose visame pasaulyje, o „Metų atradimai“ pristatys kino festivaliuose išskirtinio dėmesio ir apdovanojimų sulaukusių debiutuojančių filmų kūrėjų darbus.

Aleksejaus Germano retrospektyvoje bus parodyti visi iškilaus rusų režisieriaus filmai, tame tarpe ir jo ir paskutinė juosta „Sunku būti Dievu“. Šiemet į „Kino pavasarį“ jau atvyko A. Germano žmona Svetlana Karmalita.

Kaip jau įprasta, „Kino pavasaris“ visus moksliukus kvies į nemokamus festivalio „Eureka“ seansus. Šių metų naujiena – ir mažiausieji žiūrovai turės jiems skirtą programą „Filmai šeimai“, kurios visos juostos specialiai įgarsintos lietuviškai.

Išskirtinis festivalio ir apskritai mūsų šalies kino teatrų istorijos įvykis – danų režisieriaus L. von Triero erotinės dramos „Nimfomanė“ net keturias valandas truksiantis naktinis seansas. Tai bus unikali galimybė pirmiesiems išvysti abi filmo dalis iš karto.

Konferencija „Meeting Point“ šiais metais didžiausią dėmesį skirs rinkodarai, o lietuviško kino kūrėjai yra paruošę šūsnį įspūdingų premjerų. Daugiau informacijos apie festivalio renginius rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA