Ką daryti, kad ilgai sėdint kino salėje išlikti sveikiems? | Kas vyksta Kaune

Ką daryti, kad ilgai sėdint kino salėje išlikti sveikiems?

Iki festivalio „Kino pavasaris“ liko vos kelios dienos, todėl tiems, kurie savo kišenėje jau turi bilietus ar planuoja juos netrukus įsigyti ir yra pasiruošę bent po pusdienį praleisti kino teatre, turime labai svarbių ir naudingų patarimų.

Privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ kineziterapeutė Svetlana Zaikova perspėja, kad ilgai sėdint vienoje vietoje mūsų kūne vyksta įvairūs procesai: sėdėjimo metu kojose kaupiasi skystis, dėl prastos kraujo apytakos gali prasidėti kojų tirpimas ir tinimas, skausmai.

Sėdint netaisyklingai, formuojasi ydinga laikysena, gali deformuotis kaulinės struktūros, kurias vėliau atstatyti labai sunku, susikūprinimas padidina viršutinės kūno dalies apkrovą stuburo slanksteliams, kūno svorio centras persikelia į priekį ir padidina priekinės tarpslankstelinio disko skaidulinio žiedo dalies kompensaciją juosmens srityje. Ilgas sėdėjimas gali būti ir osteoporozės (kaulų tankio retėjimo) priežastimi.

„Taip pat svarbu paminėti, kad ilgai sėdint sulėtėja metabolizmas. Kai nejudame, kūnas lėtina medžiagų apytaką, mes sudeginame mažiau kalorijų, o tai gali įtakoti ir svorio padidėjimą. Prieš kino seansą nepersivalgykite“, – perspėja kineziterapeutė.

Ką daryti, norint nepraleisti „Kino pavasario“ filmų ir išlikti sveikiems?

Norint išvengti neigiamų sėdėjimo pasekmių, reikėtų atkreipti dėmesį į savo sėdėseną. Abi kojos turi siekti grindis, klubai turėtų būti viename aukštyje su keliais arba šiek tiek aukščiau. Reikia pasislinkti iki pat atlošo, atsisėsti giliai į kėdę. Galima naudoti porankius alkūnėms atpalaiduoti, bet jie neturi kelti pečių. Žiūrint filmą kino teatre reikėtų išlaikyti natūralius stuburo linkius, o po juosmeniu ir kaklu padėti susuktą šaliką ar mažą pagalvėlę.

„Taip pat reikia kasdien nueiti bent 3 kilometrus pėsčiomis, tad prieš kino seansą atvykite anksčiau ir pastatykite savo automobilį toliau, kad pajudėtumėte“, – juokiasi S. Zaikova.

Daugeliui žmonių ilgas sėdėjimas – kasdienybė, todėl gydytoja rekomenduoja kartą per valandą atsistoti, pasivaikščioti ar bent pasiražyti, pasukioti galvą.

„Nepamirškite, kad sveikame kūne gyvena sveika siela. Darbo rezultatai, santykiai su artimaisiais tiesiogiai priklauso nuo jūsų sveikatos ir nuotaikos, taigi pradėjus reguliariai judėti, pagerės jūsų našumas bet kokioje veikloje ir darbe, ir namuose“, – pažada privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ specialistė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA