Kaune pristatyta atsiminimų apie aktorę Rūtą Staliliūnaitę knyga – Kas vyksta Kaune

Kaune pristatyta atsiminimų apie aktorę Rūtą Staliliūnaitę knyga

Saulėtą ir pavasarišką vasario 23-iosios, sekmadienio, popietę Nacionaliniame Kauno dramos teatro „Rūtos“ salėje vyko knygos „Rūta Staliliūnaitė: „Aš esu Barbora“. Atsiminimai apie scenos karalienę“ pristatymas.

Susitikime dalyvavo ir ne tik prisiminimais apie legendinę aktorę dalinosi knygos sudarytojas žurnalistas ir rašytojas Svajūnas Sabaliauskas, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, poetas ir rašytojas Robertas Keturakis, aktorius ir Kauno menininkų namų vadovas Viktoras Valašinas, artima aktorės bičiulė Daina Kazlauskienė bei kino ir teatro aktorė, poezijos skaitovė Olita Dautartaitė.

Fenomenalia aktore ir scenos karaliene tituluojama Rūta Staliliūnaitė teatre ir kine sukūrė be galo daug svarbių vaidmenų. Vienas ryškiausių – Barboros Radvilaitės personažas to paties pavadinimo Juozo Grušo dramoje. Dėl šios priežasties prisiminimų apie aktorę knygos pavadinimas – „Aš esu Barbora“. Tiesa, knygos sudarytojas atvirauja, jog iš pradžių buvo sumanytas kitas pavadinimas: „Buvo sugalvotas kitas, šiltas ir gražus pavadinimas – „Lininis Rūtos angelas“, tačiau leidyklai atlikus apklausą, nuspręsta knygą pavadinti „Aš esu Barbora“, – pasakojo S. Sabaliauskas.

„Dveji metai darbo ir daug įtampos. Reikėjo tikrąja to žodžio prasme gyventi su Rūta Staliliūnaite. Buvo baisu, kad tas atminimas apie aktorę neužželtų, kaip užžėlė Rūtos takeliai Pašušvio miestelyje“, – knygos kūrimo detalėmis ir sudarymo priežastimis dalinosi rašytojas. Artima aktorės bičiulė Daina Kazlauskienė pasakojo, kad Rūta Staliliūnaitė veikiausiai tikėjosi knygos apie save. „Tam tikras nuotraukas, pavyzdžiui, savo vestuvių, ji griežtai uždraudė dėti į bet kokią spaudą ir pasakė: „Prašom įdėti į voką, užklijuoti ir užrašyti: „Tik tuo atveju, jeigu bus knyga“. Iš to sprendžiu, kad Rūta tikėjosi knygos.“, – kalbėjo D. Kazlauskienė.

Pirmą kartą Kaune pristatyta rašytojo ir žurnalisto Svajūno Sabaliausko knygą – tai atsiminimų apie legenda vadinamą vieną ryškiausių visų laikų Lietuvos kino ir teatro aktorę Rūtą Staliliūnaitę (1938-2011) rinkinys. Knygoje surinkta daugiau nei 50 aktorę pažinojusių kolegų, režisierių, dailininkų, rašytojų, poetų, Pašušvio miestelio, kuriame Rūta Staliliūnaitė augo, gyventojų, jos draugų bei artimųjų pasakojimų apie legendinę aktorę.

Šalia prisiminimų – daugybė aktorės nuotraukų ir kompaktinė plokštelė su Rūtos Staliliūnaitės skaitoma poezija, Vytauto V. Landsbergio alegorija bei mažeikiečių kūryba. Knygą 2000 egzempliorių tiražu išleido leidykla „Obuolys“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA