Į Jūsų klausimus atsako advokatė Raimonda Kazlauskienė

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip elgtis, kad dovana netaptų galvos skausmu? Ypač jei kalbame apie keliolika ar net keliasdešimt tūkstančių litų. Pasak advokatės Raimondos Kazlauskienės, tokios solidžios finansinės dovanos sulaukę gyventojai dažnai skuba planuoti pirkinius ar kurti ateities planus, o vėliau sužino, kad yra skolingi valstybei…Teisininkė primena, kad dovanojimo sutartis – ne visada atleidžia nuo prievolės sumokėti mokesčius, todėl būtina viską išsiaiškinti.

Senelė ir prosenelė nori padovanoti man po 13 000 Lt. Norėčiau sužinoti, kiek gyventojų pajamų mokesčio tektų sumokėti sudarant tokias dovanojimo sutartis?

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. 1 d. 26 p. reglamentuojama, jog dovanojimo būdu gautos pajamos iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, vaikaičių ir senelių yra neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu. Dėl šios priežasties, senelės dovanojami pinigai nėra apmokestinami. Tuo tarpu, į šią įstatymo formuluotę nepatenka proseneliai, todėl, jiems bus taikoma kita šio punkto dalis, ir dovanojama pinigų suma viršijanti 8 000 Lt per kalendorinius metus bus apmokestinama 15 % dydžio gyventojų pajamų mokesčiu.

Reikia nepamiršti, jog nors įstatyme ir numatytos tam tikros išimtys tokiems dovanojimo sandoriams, tačiau gautas dovanas, pirmuoju atveju viršijančias 10 000 Lt, o antruoju 8 000 Lt reikia deklaruoti, kad vėliau nekiltų problemų jas panaudojant.

Primename, kad klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu kaunas@kasvyksta.lt

Pageidaujančius asmeninės konsultacijos ir teisinių paslaugų, prašome kreiptis tiesiogiai į advokatę telefonu 8 671 29151, arba atvykti į advokatų kontorą R. Kazlauskienė ir partneriai, esančią I. Kanto 24-12, Kaune.

Informuojame, kad jau veikia ir nauja advokatų kontoros R. Kazlauskienė ir partneriai interneto svetainė : www.advocatera.lt .

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iš „Žalgirį“ paliekančio australo - patys gražiausi žodžiai komandos sirgaliams

Į namus su bendru įsiveržęs ir vyrą sudaužęs advokatas išgirdo teismo nuosprendį

Kaune būstinę turinti kelionių agentūra atleidžia darbuotojus ir stabdo veiklą

Pavojingą situaciją Petrašiūnuose užfiksavęs kaunietis: be komentarų

Į Eigulių „dangoraižį“ skubėjo ugniagesių ir greitosios pagalbos pajėgos

Korupcija įtariama SAM viceministrė traukiasi iš pareigų

Koronavirusas nustatytas Kaune esančios „Maximos“ darbuotojai

Aktualu moksleiviams: egzaminų perlaikyme bus privaloma dėvėti kaukes

Premjeras S. Skvernelis apskundė knygos, kurioje jis aprašomas, reklamą

Į patį Kauno centrą sulėkė net 5 ugniagesių brigados