Kauno „Žalgiris” išvykoje patiesė Šiaulių „Šiaulius” | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris” išvykoje patiesė Šiaulių „Šiaulius”

Archyvo nuotr.

Po treniruočių stovyklos pajūryje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai sugrįžo į aikštelę. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime žalgiriečiai išvykoje nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ ekipą 86:67 (23:19, 18:18, 24:17, 21:13) ir iškovojo aštuntąją pergalę per 12 rungtynių.

Mačą Šiauliuose žalgiriečiai pradėjo rezultatyviai. Pirmasis taškus pelnė tritaškį pataikęs Martynas Pocius, vėliau iš po krepšio pasižymėjo Robertas Javtokas, o tris sėkmingus reidus baudos aikštelėje surengė Justinas Dentmonas, sukūręs solidų atotrūkį rungtynių pradžioje – 11:4. Tiesa, amerikiečių vedini šeimininkai, po Roko Giedraičio tritaškio, rezultatą išlygino (11:11). Ketvirtį sėkmingai užbaigė po krepšiu karaliavęs R.Javtokas, realizavęs tris dviejų taškų vertės metimus. Užtikrintas jo žaidimas leido kauniečiams pirmauti po pirmojo kėlinio – 23:19.

Antrajame ketvirtyje „Šiauliai“ ir toliau leido dominuoti Lietuvos čempionų aukštaūgiams. Lyderio rolę iš R.Javtoko perėmė Paulius Jankūnas. Po dvitaškį pataikė P.Jankūnas, Kšištofas Lavrinovičius bei Mindaugas Kupšas, tačiau du Traviso Leslie tritaškiai neleido varžovams atitrūkti – 29:29. Antroje kėlinio pusėje staigmenų nebuvo. Kauno ekipos kapitonas P.Jankūnas surinko devynis taškus ir išlaikė keturių taškų persvarą – 41:37.

Iškart po didžiosios pertraukos kauniečius į priekį tempė trys žaidėjai. Ketvirtį dvitaškiu pradėjo J.Dentmonas, vėliau po penkis taškus pridėjo aukštaūgiai – R.Javtokas ir P.Jankūnas. Po „Žalgirio“ lyderio – J.Dentmono pirmojo pataikyto tritaškio persvara šoktelėjo iki penkiolikos (56:41). Šiauliečiai buvo sumažinę deficitą iki aštuonių, tačiau sėkmingai ketvirtį tolimu metimu užbaigė svečiai. Prieš lemiamą kėlinį žalgiriečiai turėjo dviženklį pranašumą – 65:54.

Ketvirtojo kėlinio metu išryškėjo „Žalgirio“ pranašumas. Sėkmingai ketvirtį pradėjo Šarūnas Jasikevičius. Po traumos į aikštelę grįžęs veteranas pelnė šešis taškus, Artūras Milaknis realizavo tolimą metimą ir kauniečiai nutolo – 79:62. Per likusį laiką šeimininkai stebuklo nesukūrė. Lietuvos čempionai užtikrintai atsirevanšavo varžovams už nesėkmę sezono pradžioje ir įsirašė aštuntąją pergalę – 86:67.