A. Orlausko ir R. Šimukausko garso operatorius „nenužudė“

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmasis Lietuvoje miniatiūrų spektaklis „Traukinys“ paskutiniąją šios savaitės dieną užsuko į Kauną, laisvalaikio namus „Nautilus“. Per beveik keturis mėnesius po šalies miestus bei miestelius vykstančios kelionės herojai Artūras Orlauskas ir Ramūnas Šimukauskas bene pirmą kartą susidūrė su neregėta kliūtimi – pastatymo muziką reguliavęs garso operatorius vis netikėtai paleisdavo keisto, net grindis drebinusio garso įrašą.

Iš pradžių kilo įspūdis, jog viskas taip ir turi būti. Garsas priminė bėgiais dundantį traukinį. Tai lyg ir turėjo atspindėti kūrinio pavadinimą. Tačiau dundesiui keletą kartų nuskambėjus visai nederamose vietose tapo aišku, jog tikrasis planas greičiausiai buvo ne toks. Tiesa, nei A. Orlauskas, nei R. Šimukauskas publikai nė sekundės neišsidavė, kad spektaklyje kilo nenumatytų trikdžių. A. Orlauskas pajuokavo „garsistą“ prieš renginį pavaišinęs 100 gramų brendžio, bet nesitikėjęs, jog jis „tiek mažai pakelia“. Po šio juoko garsas spektaklyje nebepasikartojo.

Kelionę per Lietuvą aktorių dueto „Du plikiai“ komedija „Traukinys“ pradėjo rugsėjo 18 d. Tai – pirmasis lietuviškas miniatiūrų spektaklis, kurio autorius ir režisierius yra A. Orlauskas.

Pirmuosius trumpučius kūrinius, kurie dabar sujungti į interaktyvų spektaklį, jame vaidinantis A. Orlauskas parašė prieš dešimtmetį. Naujausi darbai gimė tik šią vasarą.

„Įdomiausia, jog peržiūrėjęs stalčiuje sukrautus užrašus, regis, aktualumą turėjusių prarasti miniatiūrų tekstais, supratau, jog jos yra tarsi parašytos vakar! Kai kurie dalykai nesikeičia, o žmonės iš savo klaidų nepasimoko“, – įžvalgomis dalinosi A. Orlauskas.

Spektaklyje jis bendrauja, juokingas istorijas pasakoja ir vaidmenimis keičiasi su žinomu aktoriumi Ramūnu Šimukausku.

„Mūsų pasirinktas vaidinimo žanras – tarsi istorijų karoliai. Kiekvienas naujas potyris man yra iššūkis, kurį mielai priimu“, – sakė R. Šimukauskas.

Pasak aktorių, maždaug pusantros valandos trukmės spektaklis iš jų pareikalauja nemažai pastangų ir sukelia nuolatines juoko bangas žiūrovams.

R.Šimukauskas pasakojo, jog miniatiūrų vaidinimai ypatingi savu žanru – kai teatro spektaklyje istorija rutuliojasi ne vieną valandą tuo tarpu pristatant trumpą siužetą tenka emociją sukelti bei situaciją papasakoti per kelias akimirkas.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Uždarytas dešimtmečius Kaune veikęs naktinis baras: ėjo atsisveikinti su gėlėmis ir ašaromis

Lampėdžiai nuo šiol turės įspūdingą grožio saloną

Liberalų sąjūdis Kaune rinks naują pirmininką

Brutaliai apvogta mečetė: pasirūpino, kad neliktų vaizdo įrašų

Į „Megą“ atrieda naujoji „Hyundai N“ šeima

Savanoriai švarins Nerį ir Nemuną: pasitelkti net narai

Perspėjimas paspirtukų vairuotojams: toliau elgiantis pavojingai - keis eismo taisykles

Rudens orai nenustoja stebinti: po šalnos naktį – 20 laipsnių šiluma

Žalių rodyklių prie „Akropolio” pasigedę vairuotojai: kada užbaigs pradėtą darbą?

Sprendimas Kauno darželyje tėvus privertė sunerimti: pasirinko pigiausią variantą?