„Žalgiris” Maskvoje turėjo pripažinti „CSKA” pranašumą | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” Maskvoje turėjo pripažinti „CSKA” pranašumą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko atidaryti pergalių sąskaitos Eurolygos „Top 16“ etape. Antrojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo Maskvos CSKA komandai 62:77 (14:22, 17:15, 13:25, 18:15). Kitą savaitę kauniečiai „Žalgirio“ arenoje susitiks su Tel Avivo „Maccabi“ ekipa.

CSKA krepšininkai pataikė pirmuosius 6 savo metimus, tarp kurių buvo 2 tritaškiai. „Žalgirio“ gretose per 4 minutes iš toli pataikė vienintelis Justinas Dentmonas – 3:14. Svečių puolimą atgaivino Šarūnas Jasikevičius, ėmęsis iniciatyvos ir pelnęs 5 taškus iš eilės. Dvitaškį pridėjus Pauliui Jankūnui kauniečiai priartėjo 10:14. Toks pats deficitas išliko po 4 Kšištofo Lavrinovičiaus taškų (14:18), bet per paskutines pusantros pirmojo kėlinio minutės skirtumas padvigubėjo – 14:22.

Antrojo kėlinio pradžia buvo identiška pirmajam. Per beveik 5 minutes ir vėl tik J.Dentmonas surinko 3 taškus, o CSKA nutolo 32:17. Tylą nutraukė gražus Kasparo Vecvagaro perdavimas, kurį Tadas Klimavičius pavertė dėjimu. Įspūdingą verpstę atliko Tomas Dimša (21:34). Aukštesnę pavarą gynyboje įjungę žalgiriečiai puolime atrado J.Dentmoną. Po Artūro Milaknio ir dviejų Vytenio Čižausko perdavimų Justinas smeigė tris tritaškius, padėjusius „Žalgiriui“ laimėti antrąjį kėlinį (17:15). Įpusėjus mačui, rezultatas buvo 31:37 šeimininkų naudai.

Nors Robertas Javtokas sumetė baudas vos prasidėjus trečiajam kėliniui (33:37), CSKA atsakė 3 sėkmingomis atakomis iš eilės – 33:44. Skirtumą iki vienženklio mažino kamuolį iš Sonny Weemso perėmęs A.Milaknis bei tritaškį įmetęs K.Lavrinovičius – 38:46. Po Š.Jasikevičiaus 4 taškų iš eilės maskviečių persvara vėl tesiekė 6 taškus (42:48). Be to, apsigynę žalgiriečiai turėjo porą progų dar labiau priartėti, tačiau tolimi metimai tikslo nepasiekė. Tai tarsi pabudino raudonarmiečius, kurie, įsižaidus Milošui Teodosičiui, vėl pradėjo tolti. „Žalgiriui“ per paskutines 5 trečiojo kėlinio minutes vienintelį dvitaškį įmetė R.Javtokas, todėl kauniečiai atsiliko net 44:62.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Dentmonas ir R.Javtokas pelnė dvitaškius su pražangomis, kurias pavertė papildomais taškais – 50:64. Nepaisant to, CSKA keliomis tiksliomis atakomis galutinai išsprendė susitikimo baigtį. Vėliau po 4 taškus pelnė J.Dentmonas ir P.Jankūnas, „Žalgirio“ gretose debiutavo Artūras Gudaitis, tritaškį įmetė V.Čižauskas, tačiau kauniečiai pralaimėjo rungtynes 62:77.