Kauniečių pagalba nekaltiesiems

NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Dėl to, kad jų mamos atlieka bausmes įkalinimo įstaigose, mažučiai vaikučiai nekalti“, – įsitikinę kauniečiai, nuvežę būtiniausių reikmenų vieninteliame Lietuvos moterų kalėjime laikinai įsikūrusioms nuteistosioms, už grotų auginančioms savo atžalas. Reikalingiausių daiktų sąraše buvo maisto trintuvė, sauskelnės, vonelės, kiti buities rakandai. Visa tai dešimčiai moterų, dėl įvairių nusižengimų atsidūrusių Panevėžio pataisos namuose, nupirko ir padovanojo dainininkių Simonos Milinytės ir Livetos Kazlauskienės šeimos bei Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai.

Pirmą kartą Panevėžio moterų pataisos namuose apsilankiusi dainininkė S. Milinytė sakė sunkiai ištvėrusi užgriuvusias emocijas.

„Tai, kad vaikeliai gali kartu gyventi su įkalinimo įstaigoje bausmes atliekančiomis mamomis, mažiesiems yra labai svarbu. Tačiau pažvelgti realybei į akis nėra lengva“, – sakė S. Milinytė, į specialios paskirties įstaigą atvežusi virtuvės reikmenų, žaislų, antklodžių.

Ji pasakojo niekaip negalėjusi nuvyti šalin minčių apie tai, kad jokio nusikaltimo nepadarę kūdikiai pirmuosius trejus savo gyvenimo metus leidžia kalėjime. Vaikai su prižiūrėtojomis tik retsykiais išeina pasivaikščioti už įkalinimo įstaigos tvoros. Rūpestingos darbuotojus mažylius nusiveda į miesto šventes, parduotuves, parkus.

„Regis, aplinka yra lyg namuose. Mamos vaikelius myli ir prižiūri. Jų veiduose neįžvelgiau jokių neigiamų emocijų. Jei ne teismo sprendimai ir nusikaltimų įrodymai, būtų sunku patikėti, ka tos paprastos moterys yra padarę nors ką nors neleistino“, – sakė S. Milinytė.

Kartu su ja į pataisos namus atvyko ir asociacijos „Nuteistųjų socialinio užimtumo centras“ vadovas Mindaugas Gylys. Būtent pastarosios organizacijos rastų rėmėjų dėka buvo atnaujinti keli įstaigos kambariai, kuriuose vaikus iki trijų metų auginančios motinos gyvena po dvi, virtuvė, poilsio kambarys. Pirmą kartą įstaigoje lankėsi ir Kauno technologijų universiteto (KTU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto Įmonių ekonomikos katedros atstovas, atvežęs jo ir kolegų vaikams nupirktas sauskelnių pakuotes. Prieš daugelį metų Panevėžio moterų pataisos namuose buvo lankiusis dainininkė Liveta Kazlauskienė. Bendraudama su įkaltintosiomis, į įstaiga ji pažadėjo grįžti su vyru Petru bei surengti joje koncertą.
Šiuo metu pataisos namuose gyvena dešimt moterų. Dvi iš jų netrukus turėtų gimdyti. Su bausmę atliekančiomis mamomis kalėjime iš viso gyvena šeši berniukai ir dvi mergytės. Jauniausias vaikutis yra vieno mėnesio laiko, o vyriausias – dviejų metukų.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone prasisuko vagys: apšvarinę namą išvažiavo vogtu automobiliu, vėliau jį padegė

Į Kauną atvykęs „Eurovizijos“ nugalėtojas virpino „Žalgirio“ areną (foto)

Turtingiausių politikų penketuke – Kauno meras: solidų turtą skaičiuoja ir V. Matijošaičio sūnūs

Tragiško susidūrimo metu žuvo „BMW“ sėdėjusi mergina

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes