Į Jūsų klausimus atsako advokatė R.Kazlauskienė

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien be interneto, įvairių socialinių tinklalapių, daugelis neįsivaizduojame savo gyvenimo. Juos skaitome ne tik norėdami sužinoti aktualijas, bet ir patys dalijamės savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Socialiniuose tinklalapiuose viešinamos ir suaugusiųjų, ir vaikų gyvenimo akimirkas fiksuojančios nuotraukos. Kaip iš tiesų reikėtų elgtis, kad kuo mažiau pakenktume.

Ar galiu internetinėje svetainėje (socialiniame tinklapyje) patalpinti savo vaikų nuotraukas, ir kas gali tai padaryti, kad nebūtų pažeisti nepilnamečių interesai?

Jei interneto svetainėje vaiko nuotrauką nori patalpinti svetimas asmuo, jis privalo gauti tėvų leidimą tai padaryti. Koks tai būtų būdas yra šalių susitarimas, bet kilus ginčui dėl atvaizdo naudojimo, tėvams pareiškus pretenzijas, reikia turėti įrodymų, kad tėvai leido naudoti vaiko atvaizdą internetinėje ar kitoje erdvėje. Tėvų leidimo nereikia, kuomet talpinamos nuotraukos, padarytos viešoje erdvėje, pvz. masinėse žmonių susibūrimų vietose, viešuose renginiuose, koncertuose ir t.t

Mažamečių ir nepilnamečių vaikų atvaizdų teisės priklauso jų tėvams. Jeigu jūs savo vaiko nuotrauką patalpinsite internetiniame socialiniame portale – įstatymams nenusižengsit, kadangi tai yra jūsų pačių sprendimas. Tačiau įgyvendindami savo teises ir pareigas vaikų atžvilgiu, privalote užtikrinti, kad vaiko atvaizdo naudojimo internete pasekmės nebūtų neigiamos, nebūtų pažeisti vaiko interesai.

Primename, kad klausimus, į kuriuos pageidaujate advokatės atsakymų, galima siųsti el.paštu kaunas@kasvyksta.lt

Pageidaujančius asmeninės konsultacijos ir teisinių paslaugų, prašome kreiptis tiesiogiai į advokatę telefonu 8 671 29151, arba atvykti į advokatų kontorą R. Kazlauskienė ir partneriai, esančią I. Kanto 24-12, Kaune.

Informuojame, kad jau veikia ir nauja advokatų kontoros R. Kazlauskienė ir partneriai interneto svetainė : www.advocatera.lt .

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujas gatvės meno kūrinys Kaune neša ypatingą žinutę

Skaitytoja: dėl sutrikusios „Žiogo“ veiklos tenka mokėti papildomai

N. Venckienė apskundė jai skirtą suėmimą

Kaune registruojamas didžiausias sergamumas gripu

Apklausa parodė, ką vairuotojai mano apie žalių rodyklių panaikinimą

Smarkiai greitį viršijusiam „BMW“ vairuotojui teks pailsėti nuo vairavimo

Sveikatos apsaugos ministerija: receptinius vaistus bus galima įsigyti internetu

Šiandien Lietuvos danguje išvysite retą reiškinį – kitą kartą tai nutiks tik 2032 metais

Vilijampolės rajone ramybę drumstė pistoleto šūviai – sužalotas jaunas vyras

Gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams skirtos piniginės premijos