Kaune svečiuosis Baltijos šalių teatro festivalis

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kartu su krentančiais medžių lapais į Kauno Nacionalinį dramos teatrą spalio 24-27 d. atkeliauja jau šeštasis Baltijos šalių teatro festivalis „Baltic Theatre Festival“. Tai unikalus festivalis, vykstantis kas trejus metus, kuriame dalyvauja geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos teatrai, kiekvieną kartą rotacijos būdu festivalio vietai parenkant vis kitą šalį bei miestą.

Ne paslaptis, kad didžiąją Lietuvos ir užsienio teatrų repertuarų dalį užima užsienio autorių pjesių pastatymai ir inscenizacijos, o nacionalinė dramaturgija tarsi lieka nuošalyje. Baltiškosios dramaturgijos festivalis kviečia pasimėgauti naujausiais laurus pelniusių Lietuvos, Estijos ir Latvijos kūrėjų darbais.

Festivalį pradės geriausia lietuvių literatūros kūrinio scenine interpretacija pripažintas NKDT spektaklis „Balta drobulė“ pagal Antano Škėmos romaną (rež. J. Jurašas, inscenizacijos autorė A. M. Sluckaitė). Taip pat bus galima išvysti ne prasčiau įvertintų autorių dramaturgijos pastatymus: J. Paškevičiaus „Ribos“ ( Menų spaustuvė, Lietuva), J. Balodis „Nacionalinis plėtros planas“ („National development plan“, Dirty Deal Teatro, Latvija), P. Piik‚ „Nutrūkusi grandis“ („End of the chain“, Talino miesto teatras, Estija), A. Lapinš „Klajūno malda“ pagal žinomo latvių rašytojo Gunars Janovskis novelę „Balsai už tamsos“ („Wanderer’s prayer“, Valmiera teatras, Latvija), Ē. Vilsons, I. Slucka „Prarasto laiko citatos“ („Lost time Quote“, Latvijos Nacionalinis dramos teatras, Latvija), U. Uusberg „Karjera“ („Career“, Vanemuine Teatras, Estija), kuriems svarbūs ne tik egzistenciniai gyvenimo klausimai, bet ir socialiai bei politiškai aktyvus teatras.

Festivalio metu vyks diskusijos apie nacionalinę dramaturgiją kartu su režisieriais, teatrologais bei trijų Baltijos šalių delegacijų nariais. Spektakliai vaidinami originalo kalba su vertimu į anglų kalbą.

Daugiau informacijos apie festivalį galima rasti čia.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vykdoma sustiprinta eismo kontrolė: užfiksuotas 204 km/val. greitis

Priešininkus nuo žemės paviršiaus nušlavęs „Žalgiris“ įsirašė didžiausią sezono pergalę

Grynųjų pinigų paslaugos traukiasi iš bankų repertuaro

„Romuvos“ smalsučių kine - unikali vaidybos pamoka vaikams su režisieriumi G. Aleksa

Kauno filharmonijoje - pasaulinė premjera su legendomis

Fiksuoja kaunietis: dėl vairuotojų nežinojimo judriose sankryžose formuojasi spūstys

Kauno mečetė tapo vandalų taikiniu

Kauno pareigūnams įkliuvusiam vairuotojui 20 eurų pridarė daug bėdų

Lietuvoje kelią skinasi darželiai be pastato

Naktis sostinėje bušido mėgėjui iš Kauno baigėsi liūdnai