Į Kauną pirmą kartą atkeliavo „Now We Move” sveikatinimo savaitė – Kas vyksta Kaune

Į Kauną pirmą kartą atkeliavo „Now We Move” sveikatinimo savaitė

Šią savaitę Lietuvos sporto universitetas pradeda unikalų projektą „Judėk kartu su LSU“. Jo metu universiteto Sporto ir laisvalaikio centro specialistai skatins jaunimą sistemingai sportuoti ir populiarinti sportą visiems.

Šiuo projektu Universitetas prisidės prie kasmetinės Europoje vykstančios „Now We Move“ kampanijos, skatinančios masinį sportą ir fizinį aktyvumą „Move week 2013“ renginiu. Juo siekiama iki 2020 metų šimtu milijonų padidinti sportuojančių europiečių skaičių, mažinti atotrūkį tarp daugiau ir mažiau sportuojančių šalių gyventojų. „Move week“ pirmą kartą surengta praėjusiais metais, tuomet 120-yje renginių dalyvavo 140 000 europiečių iš 23 šalių.

Lietuvoje toks renginys vyks pirmą kartą. „Judėk kartu su LSU“ projektu siekiama kuo daugiau jaunimo sudominti aktyvia sportine veikla, didinti jaunimo užimtumą per fizinį aktyvumą. Idėjos autoriai sportu sieks apjungti Kauno jaunimą, skatins būti aktyviais ir reguliariai sportuoti. „Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie nedidelį fizinį aktyvumą, jo žalą, rengiami įvairūs seminarai, konferencijos. Projektu „Judėk kartu su LSU“ ne žodžiais, o praktiniais užsiėmimais skatinsime sveikatingumą, didinsime jaunimo fizinį aktyvumą“,- teigė LSU Sporto ir laisvalaikio centro vyr. specialistė Goda Mankutė.

LSU docentė dr. Renata Rutkauskaitė teigia, kad moksleiviams mažiau sportuojant, prastėja mokymosi rezultatai: „Lietuvos Sporto universiteto dėstytojų atliktas tyrimas rodo tendenciją, kad mažėjant mokinių fiziniam pajėgumui, blogėja jų mokymosi rezultatai. O žinant tai, kad fizinis pajėgumas yra patiriamo fizinio aktyvumo rezultatas, galima daryti išvadą, kad fizinis pasyvumas tiesiogiai susijęs su blogesniais mokymosi rezultatais.

Tuo tarpu didėjantis mokymosi krūvis, auganti konkurencija besirūpinant ateities studijomis, skatina vaikus ir tėvus vis daugiau papildomai laiko skirti mokymosi rezultatų gerinimui. Tačiau būtina nepamiršti, kad per dideli krūviai mažina aktyviam poilsiui skirtą laiką, o tokiu būdu patenkama į „uždarą ratą”, kai pastangos siekti geresnių mokymosi rezultatų fizinio aktyvumo mažinimo sąskaita, tik prastina protinės veiklos rezultatyvumą.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamo fizinio aktyvumo (po vieną valandą per dieną) vaikai ir paaugliai nepatiria. Anot mokslininkų, atlikusių šį tyrimą, būtina nuolat skatinti ne tik vaikų ir paauglių, bet ir suaugusių sistemingą fizinį aktyvumą, kuris, tikėtina, susijęs su aktyvesniu protiniu darbingumu“.

Užsiėmimų tvarkaraštį galite rasti renginių kalendoriuje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA