Kauniečiai „Vilniaus maratone“ mėgins aplenkti vėžį

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rugsėjo 15 d. vykstant tradiciniam „Vilniaus maratonui“, Lietuvos vandensvydžio lygos sportininkai, kurių didžioji dalis atstovaus Kauno regioną, į opią sveikatos problemą – vėžį – mėgins atkreipti dėmesį 4,2 kilometro ilgio distanciją mėgindami įveikti dėvėdami ryškiaspalves vandensvydžio kepuraites.

„Vėžys, kaip emigracija, yra vienaip ar kitaip palietusi didžiąją dalį Lietuvos šeimų. Todėl apie ligą reikėtų kalbėti nebe puse lūpų ir nebestūmti su ja susijusios informacijos į šoną. Reikia ja domėtis ir galvoti, kaip galime padėti sergantiems žmonėms“, – sakė Lietuvos vandensvydžio lygos prezidentas Artūras Orlauskas.

Anot jo, prisijungti prie komandos „Aplenk vėžį“, kurią palaiko ir krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupė, nuspręsta vos išgirdus, jog tokia bus registruojama ir dalyvaus „Vilniaus maratone“. Jos atsiradimą, norėdami išreikšti paramą sergantiems sunkia liga, iniciavo Onkohematologinių ligonių bendrija (OHLB) „Kraujas“.

„Bėgime dalyvausime pirmą kartą. Tačiau gal iniciatyva atkreips visuomenės dėmesį į donorų stygiaus problemą ir atsiras bent kelios dešimtys tokių, kurie maratono metu taps kaulų čiulpų donorais bei suteiks sergantiesiems viltį gyventi“, – svarstė A. Orlauskas.

Jis tvirtino, jog Lietuvos vandensvydžio lygos gretose yra asmenų, sergančių kraujo vėžiu. A. Orlausko teigimu, jų pavyzdys įkvepia, o tai, kad negandos užkluptiesiems neretai gali padėti tik tinkamas donoras, įrodo, jog būtina viešinti visuomenei apie būtinybę bei galimybes ligoniams padėti.

„Vilniaus maratonas“ rugsėjo 15 d. 9 val. startuos Arkikatedros aikštėje. Į 42 kilometrų ilgio trasą išbėgs 804 dalyviai. Tą pačią valandą startuos ir pusmaratonio bėgikai. Jų bus 1624.

4,2 kilometro rungties startas numatytas 14.30 val. Kartu su grupe „Aplenk vėžį“ bėgs 2124 asmenys.

10 kilometrų bėgimo pradžia – 9.45 val. Tuo pačiu metu prasidės ir „Lietuvos pašto estafetė“.

13 val. jėgas išmėgins 2 – 12 metų bėgikai. Jų trečią kartą rengiamoje rungtyje užregistruota 392. Daug dėmesio visuomet sulaukia ir rungtis, kuomet varžosi tėvai, distanciją kuo greičiau mėgindami įveikti stumdami vėžimėlį su kūdikiu. Iš viso „Vilniaus maratone“ yra užsiregistravę 7340 dalyvių.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Perspėjimas paspirtukų vairuotojams: toliau elgiantis pavojingai - keis eismo taisykles

Rudens orai nenustoja stebinti: po šalnos naktį – 20 laipsnių šiluma

Žalių rodyklių prie „Akropolio” pasigedę vairuotojai: kada užbaigs pradėtą darbą?

Sprendimas Kauno darželyje tėvus privertė sunerimti: pasirinko pigiausią variantą?

Senamiestyje atidengtas paminklas J. Tumui-Vaižgantui (foto)

Tarptautinę dieną be automobilio viešasis transportas Kaune veš nemokamai

Minia gerbėjų plūdo susitikti su „Žalgirio“ krepšininkais

Kauno vairuotojai juokiasi: pasiklydo

Kauno klinikų medikė: nuo šio sindromo kas penktas kūdikis miršta

Kaunietei K. Brazauskienei diagnozuotas trečios stadijos vėžys