Kaune plaukimo karjerą pradėjusi R.Meilutytė Dubajuje ketvirtą kartą tapo pasaulio čempione | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2013/09/01 00:01
Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiame pasaulio jaunimo (merginų 14-17 metų amžiaus ir vaikinų 15-18 metų amžiaus) plaukimo čempionate iškovojo dar vieną medalį. Jau ketvirtą čempionate Dubajuje. Lietuvos plaukikė šeštadienį vakare triumfavo 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungties finale, praneša delfi.lt

Rūta finale sugaišo 25,10 sekundžių ir 0,09 sekundės pagerinusi pačiai priklausiusį šalies rekordą, vos 0,06 sekundės aplenkė šios rungties favorite laikytą rusę Rozaliją Nasretdinovą.

Bronza šioje distancijoje tenkinosi Sionhan Haughey (25,38 sek.) iš Honkongo.

Devynis kartus šalies rekordus gerinusi R. Meilutytė Dubajuje iškovojo net šešis medalius – be minėto aukso medalio ji taip pat tapo čempione plaukdama 50 ir 100 m nuotolius krūtine bei 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje ir dusyk iškovojo sidabrą – 100 laisvu stiliumi nuotolyje bei su Lietuvos komandos draugais – Danu Rapšiu, Povilu Strazdu ir Eva Gliožeryte – mišrioje 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje.

Dar vieną sidabro medalį Lietuvai pelnė Danas Rapšys (100 m nugara).