Daugiau nei 350 tūkst. moksleivių pradeda naujus mokslo metus

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors mokslo ir žinių šventė tradiciškai Lietuvoje švenčiama rugsėjo 1-ąją, tik nedaugelis šalies mokymo įstaigų šiandien rengė šventę.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, mokslo metai sekmadienį prasideda keliose Šiaulių, Kauno miestų, Panevėžio, Šilutės, Šalčininkų, Anykščių rajono mokyklose, tuo tarpu didžioji dalis šalies mokyklų mokslo metus pradės pirmadienį, rugsėjo 2-ąją.

Šiemet naujuosius mokslo metus pradės 174 Kauno miesto savivaldybės ugdymo įstaigos, tarp kurių – 71 lopšelis-darželis, 13 vaikų darželių, 4 mokyklos-darželiai, 9 pradinės mokyklos, 7 progimnazijos, 13 pagrindinių mokyklų, 17 vidurinių mokyklų, 11 gimnazijų, 2 jaunimo mokyklos, 8 specialiosios mokyklos ir ugdymo centrai, 20 neformalaus ugdymo įstaigų ir 2 aptarnaujančios įstaigos.

Rugsėjo 1-ąją, sekmadienį, naujų mokslo metų pradžią Kaune paminėjo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokykla ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vidurinė mokykla. Visos kitos Kauno mokyklos naujuosius mokslo metus pradės pirmadienį.

ŠVENTINIAI RUGSĖJO 1-OSIOS RENGINIAI KAUNE

Lietuvos akademinę bendruomenę šiandien pasveikino JAV viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Mokymąsi ir mokymą suvokime kaip esminį šaltinį išsilavinusiai, kūrybingai ir laisvai valstybei. To mus mokė Lietuvos švietimo reformos pradininkė Meilė Lukšienė, kurios 100-ąsias gimimo metines minime šiemet. Mokykla – ne tik žinios, jos misija didingesnė. Mokykla ir šeima – mūsų namai. Mokykla turi būti tokiais namais, kuriuose užtektų vietos kiekvieno mokinio lūkesčiams ir svajonėms. Moralinės nuostatos, vertybės ir asmenybės stiprybė išsiugdomi mokykloje. Meilė Lietuvai, jos nuostabiai gamtai, dainoms, legendoms ir pasakoms taip pat ateina iš čia. Gebėjimai bendrauti ir bendradarbiauti įgyjami mokykloje. Ir tai yra kiekvieno mokytojo įsipareigojimas ir pedagoginio darbo prasmė“, sako D.Grybauskaitė.

Pagal švietimo ministerijos duomenis, naujais mokslo metais mokyklų duris atvers 351,4 tūkst. mokinių, iš jų – apie 29 tūkst. pirmokų. Naujais mokslo metais veiks per 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, kuriose dirbs 35,8 tūkst. mokytojų.

Veiks 674 darželiai, kuriuos lankys 89 tūkst. Ikimokyklinukų, kurie eis į 260 neformaliojo švietimo įstaigų.

Naujais mokslo metais šalies universitetuose ir kolegijose studijuos daugiau kaip 28 tūkst. pirmakursių. Lietuvoje veikia 47 aukštosios mokyklos, iš jų 27 valstybinės: 23 universitetai ir 24 kolegijos, taip pat 70 profesinių mokyklų.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tragiška sekmadienio avarija Kaune: po smūgio į šviesoforą, keleivis žuvo vietoje

Garliavoje specialiųjų tarnybų sujudimas – gatvėje partrenktas žmogus

„Baltojo kaspino“ festivalį Kaune užbaigė padėkos vakarienė restorane „Ieti“

„Žalgiris“ palaužė iki paskutinių sekundžių kovojusius šiauliečius

Gaisras Prienų rajone: gyvenamajame name sprogo dujų balionas

Kalinio sukčiavimo schema Pravieniškėse: vieniems siūlė darbą, kitiems – automobilius ir vibratorius

Pigių prekių siuntimasis iš Kinijos – kaip neapsigauti ieškant geriausių pasiūlymų

Kvapą gniaužiantis M. Mikutavičiaus šou „Ore“ kauniečius pakylėjo virš realybės

Modernus žvilgsnis į eksponatus: atverta nauja M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ekspozicija

Advokatė paaiškino, iš kokių lėšų antstolis gali išieškoti skolą