Kaunietė R. Meilutytė iškovojo pirmą jaunimo plaukimo pasaulio čempionato auksą! | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2013/08/27 17:32
espn.go.com nuotr.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame pasaulio jaunimo (merginų 14-17 metų amžiaus ir vaikinų 15-18 metų amžiaus) plaukimo čempionate dėl medalio 50 m nuotolyje krūtine šiandien kovojo Rūta Meilutytė. Pasaulio, Europos ir olimpinė čempionė antradienį pavakare finale distanciją įveikė per 29,86 sek. iškovojo medalį ir trečią kartą pagerino jaunimo čempionato rekordą, skelbia delfi.lt.

Antrą vietą užėmė ukrainietė Viktorija Solnceva (31,34), o trečia finišavo britė Sophie Taylor (31,38).

Pusfinalyje 16-metė lietuvė Rūta Meilutytė distanciją įveikė per 30,04 sekundės ir daugiau nei sekunde pagerino pasaulio jaunimo plaukimo čempionato rekordą, kuris nuo pirmadienio priklausė būtent jai.

Antradienį kaunietė pateko ir į 100 laisvu stiliumi rungties pusfinalį, atrankoje 100 laisvu stiliumi nuplaukusi per 55,65 sekundės ir užėmė ketvirtą vietą. Jos netrukus laukia pusfinalio plaukimas, bet veikiausiai lietuvė ji prales.

R. Meilutytė dar dalyvaus 100 m plaukimo krūtine, 50 m laisvu stiliumi, 200 m kompleksinio plaukimo, 50 m nugara ir 50 m peteliške rungtyse.

Lietuvai Dubajuje atstovauja septyni jaunieji Lietuvos plaukikai, tarp kurių tik ką suaugusiųjų pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje du pasaulio rekordus pagerinusi R. Meilutytė, Europos jaunių čempionas panevėžietis D. Rapšys, kuris pasipuošė sidarbo medaliu, Europos jaunių vicečempionė Ugnė Mažutaitytė, P. Strazdas, D. Margevičius, Mantas Auruškevičius ir metus laiko Plimute besitreniruojanti šiaulietė Eva Gliožerytė.