Skaitytojos laiškas: kur dingo šachmatai?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kartą, ieškodama šachmatų vadovėlių viešojoje bibliotekoje, nustebau – naujausios knygos mažiausiai dvidešimties metų senumo, žinoma, nespalvotos, be paveiksliukų, suplyšusios ir visai nepatrauklios. Ar galėtų tokią į rankas paimti šachmatais norintis išmokti žaisti vaikas? Ne.

Tačiau galbūt biblioteka tiesiog negauna naujesnių knygų, pamaniau ir nukeliavau į Centrinį knygyną… Knygyno darbuotojos išgirdusios mano klausimą tik papurtė galvas: „ne, apie šachmatus jokių knygų neturime, tačiau yra knyga apie pokerį“… Susidariau įspūdį, kad šachmatų pradžiamokslį įmanoma įsigyti tik per specialias šachmatų mokyklas, galbūt keletas knygų plaukioja plačiuosiuose internetiniuose vandenynuose, o tai visgi gerokai komplikuočiau, nei sūnaus ar sūnėno gimimo dienos proga knygyno vitrinoje pamatyti įdomią ir spalvotą knygutę apie šachmatus, kurioje būtų pavaizduota ir aprašyta, kokiomis kryptimis juda žirgas ar bokštas.

Nemanau ir net nedrįsčiau pagalvoti, kad žmonės pamiršo šachmatų vertę ir svarbą, kad juos galėtų užgožti kompiuteriniai žaidimai ar krepšinis. Todėl metu akmenėlį į leidėjų ir knygynų daržą. Ir vis dar šventai tikiu, kad yra žmonių, kurie šiam žaidimui jaučia pagarbą ir nori, kad jų vaikai ir anūkai augtų su šachmatais.

Gritutė Petkevičiūtė

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nelaimė Kaune: autobusas partrenkė žmogų

Vairuotojų laukia dar vienas pokytis: turėtų didėti automobilių techninės apžiūros kainos

Nestandartinė operacija Kaune: neutralizuotos 74 aviacinės bombos

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 360 įvežtinių koronaviruso atvejų

Du iš keturių naujausių koronaviruso atvejų – Kauno apskrityje

Kariuomenės vadas: Lietuvos oro gynyba pakilo į aukštesnį lygį

Kauno apskrities policijos vadovo kėdės siekia du kandidatai

Lietuvoje – dar 4 nauji koronaviruso infekcijos atvejai

Prestižiniai Kauno sklypai – V. Matijošaičio sūnaus rankose

Drama Kauno rajone: nepilnametis peiliu gynė mamą