Skaitytojo laiškas: sukčiai visą vasarą renka pinigus kurčiųjų centro statybai – Kas vyksta Kaune

Skaitytojo laiškas: sukčiai visą vasarą renka pinigus kurčiųjų centro statybai

Kas vyksta Kaune skaitytojų nuotr.

Šią vasarą jau ne pirmą kartą „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pastebi apgavikus, kurie renka pinigus neva naujai statomam kurčiųjų centrui. Iš svečių šalių atvykę „paramos“ rinkėjai nešneka lietuviškai, pamatę fotografus slepiasi. Jie mėgsta laukti žmonių Laisvės alėjoje, šalutinėse gatvėse, kur statomi automobiliai, taip pat prie prekybos centro „Mega“.

Pinigų rinkėjų schema jau pažįstama daliai kauniečių: gatvėje prieina žmogus su popieriniais sąrašais, rašymo priemone pabaksnoja į lapą, kuriame žmonių, neva aukojusių pinigus informacija. Informacijos rinkimo lapas pažymėtas Lietuvos trispalve, neįgaliųjų ženklu ir kitais organizacijų ženklais, žmonių prašoma nurodyti pašto indeksą, padėti parašą ir įrašyti skiriamą dotaciją. Skaitytojų atsiųstose nuotraukose matosi, kad tekstas parengtas žmogaus, nemokančio lietuvių kalbos, gali būti, kad jis išverstas su elektroninių vertimo sistemų pagalba.

„Kas vyksta Kaune“ jau ne kartą rašė šia tema ir informavo kauniečius, kad neužkibtų ant sukčių kabliuko, nes atvykėlių nekontroliuoja nei miesto viešosios tvarkos skyrius, nei Kauno policija. Policijos atstovai anksčiau yra sakę, kad sukčiaujančių užsieniečių gaudymas – kova su vėjo malūnais, nes jie skiriamų baudų nemoka, o sekančią dieną po sulaikymo vėl grįžta prie savo amato.

Portalo skaitytojai yra informavę, kad atvykėliai kiekvieną rytą atvežami į miesto centrą, kur pasklinda po miestą su neva kilniu tikslu rinkti pinigus neįgaliesiems, tačiau nei viena organizacija nepatvirtino, kad tokiu būdu yra renkami pinigai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA