16-metė R.Meilutytė pribloškė pasaulį savo pasirodymu čempionate. Ji – Lietuvos pasididžiavimas! | Kas vyksta Kaune

ejc2013poznan nuotr.

Auksinė mergaitė Rūta Meilutytė sekmadienio vakarą su trenksmu baigė savo pasirodymą 15-ajame Pasaulio plaukimo čempionate, kuriame iškovojo net du medalius! Pirmąjį apdovanojimą R.Meilutytė pelnė antradienį, kai 100 m plaukimo finale finišavo pirma ir laimėjo auksą. Antroji finalinė kova įvyko sekmadieno vakarą, kur Kaune gimusi olimpinė čempionė 50 metrų plaukimo finale atplaukė antra per 29,59 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Auksą iškovojo Rusijos atstovė, didžiausia R.Meilutytės konkurentė šiame plaukime – Julija Jefimova, jos laikas buvo 29,52 sek. Trečia atplaukė amerikietė Džesika Hardy, jos rezultatas – 29,80 sek.

Rūta Meilutytė – vienintelė Lietuvos plaukikė, pagerinusi pasaulio plaukimo rekordą. Šio čempionato metu ji tai padarė du kartus: plaukdama 100 ir 50 m plaukimo rungtyse.

Šeštadienį kvalifikaciniuose plaukimuose rusė Julija Jefimova distanciją įveikė per 29,78 sek. ir pagerino rungties pasaulio rekordą, kuris priklausė amerikietei Jessicai Hardy su pasiektu rezultatu – 29,80 sek. Rūta kvalifikacinį plaukimą įveikė per 30,07 sek. Vakarop rungties pusfinalyje visus pribloškė savo pasiekimu – 29,48 sek. Jaunoji Lietuvos plaukikė antrą kartą šiame čempionate pagerino pasaulio čempionatų rekordus.

Kitiems Lietuvos sportininkams pasaulio plaukimo čempionate sekėsi ne taip sėkmingai, nei vienas iš jų į finalą nepateko.