Aviacijos šventėje S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui pažymėti – stipriausių aviacinių grupių pasirodymai – Kas vyksta Kaune

Aviacijos šventėje S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui pažymėti – stipriausių aviacinių grupių pasirodymai

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, liepos 20 dieną vyks aviacijos šventė, skirta pažymėti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 80-metį. Aviacinėje programoje dalyvaus stipriausios aviacinės grupės Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimas ir didvyriškas žygis – didelis įvykis lietuvių tautos istorijoje. Nedaug įvykių taip sukrėtė tautos dvasią.

„..Jaunoji Lietuva! Tavo dvasios įkvėpti, mes stengiamės tą pasirinktą uždavinį įvykdyti. Mūsų pasisekimas tegu sustiprina Tavo dvasią ir pasitikėjimą savo jėgomis ir gabumais ! Bet jei Neptūnas ar galingasis audrų Perkūnas ir mums bus rūstus – pastos mums kelią į Jaunąją Lietuvą ir pašauktų LITUANIKĄ pas save, – tada Tu, Jaunoji Lietuva, turėsi iš naujo ryžtis, aukotis ir pasirengti naujam žygiui, kad audringųjų vandenynų dievai būtų patenkinti Tavo pastangomis, pasiryžimu ir nekviestų Tavęs į Didįjį Teismą…“

Šių, transatlantinių lakūnų testamento, žodžių vedina augo Lietuvos aviacija, savo tautai pagimdžiusi ne vieną lakūną, pažymėjusį Lietuvą pasaulio žemėlapyje.

Aviacijos šventėje bus galima išvysti Lietuvos aviacijos pasiekimus: parasparnių, skraidyklių, sklandytuvų, lengvųjų ir ultralengvųjų lėktuvų pasirodymus, kvapą gniaužiančius akrobatinius skrydžius. Šventės aviacinėje programoje dalyvaus Lietuvoje stipriausia akrobatinių lėktuvų komanda „Grupė 50”. Kauno aeroklubo prieglobstyje besitreniruojanti grupė susideda iš trijų JAK modelio akrobatinių lėktuvų. Programą lakūnai atlieka skrisdami „sparnas į sparną“.

Grupės vedantysis pilotas Antanas Marčiukaitis pasakoja, kad tokiam dariniui susiformuoti ir susidirbti prireikė ne vienerių metų kasdienių treniruočių.

„Skrendant grupėje kiekvienas vairalozdės nuokrypis gali būti lemtingas visai grupei, todėl itin svarbu per metus nugludinti įgūdžiai, ideali veiksmų sinchronizacija ir besąlygiškas pasitikėjimas komandos nariais“, pasakoja A. Marčiukaitis.

Transatlantinių lakūnų atminimą pagerbti atvyks ir pilotažinės grupės iš užsienio šalių. Aviacijos šventėje pasirodymą atliks penkių reaktyvinių lėktuvų grupė „Baltic Bees“. Virš aerodromo praskris ir nakintuvai „Miraž F-1“.

Aviacijos šventės metu visą dieną po atviru dangumi bus eksponuojama Lietuvos ir Latvijos bendrosios aviacijos lėktuvų paroda bei Vytauto Didžiojo karo muziejaus kilnojamoji paroda, skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui atminti. Lietuvos Kariuomenė demonstruos išminavimo robotą, Lietuvos kosmoso agentūra pristatys pirmąjį lietuvišką palydovą.

Šventės metu nebus pamiršti ir mažieji aviacijos mylėtojai. Vaikų programoje vyks piešinių ant grindinio konkursas, popierinių lėktuvėlių lankstymo ir skraidinimo pamokos, aitvarų dirbtuvės. Veiks atrakcionų parkas.

Renginį vainikuos koncertas „Perkūno sakmių žygis per Lietuvą“ S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui atminti. Dalyvaus roko grupė „Thundertale“, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, vaikų ir jaunuolių choras „Varpelis“, Povilas Meškėla, Jeronimas Milius, Egidijus Sipavičius ir kiti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA