Romainių gyventojas padėjo išaiškinti beveik 50 greičio viršijimo atvejų – Kas vyksta Kaune

Romainių gyventojas padėjo išaiškinti beveik 50 greičio viršijimo atvejų

„Kelyje esi ne vienas“ – šį teiginį patvirtintų eismo dalyviai, kurie ne tik patys laikosi Kelių eismo taisyklių, bet ir stebi, ar kiti vairuoja atsakingai ir saugiai. Deja, vairuotojų linkusių nepaisyti saugumo kelyje yra daug.

Šalies gyventojai pastaruoju metu vis dažniau rodo didesnį susirūpinimą saugiu eismu, darosi labiau nepakantus Kelių eismo taisyklių pažeidėjams ir drąsiai kelia į viešumą pastebėtus pažeidimus.

Nuo 2013 m. pradžios iki liepos mėn. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KPV) pareigūnai sulaukė 2 030 gyventojų pranešimų apie įvairius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Gyventojai apie pažeidimus policijai praneša skambindami bendruoju pagalbos telefonu 112, kreipdamiesi tiesiogiai į policijos įstaigą, rašydami elektroninius laiškus ar naudodamiesi www.ePolicija.lt paslaugų portalu.

Į visus gyventojų pranešimus policijos pareigūnai reaguoja, imasi visų reikalingų priemonių pažeidėjams sudrausminti bei užkirsti kelią kitiems pažeidimams.

Liepos 5 d.  Kauno apskr. VPK KPV pareigūnai gavo gyventojo skundą dėl vairuotojų, stipriai viršijančių greitį Romainių gatvėje, Kaune. „Sveiki, norėtume, kad Kaune, Romainių gatvėje, policijos pareigūnai matuotų greitį, nes iki nelaimės nedaug trūksta. Šioje gatvėje 50 greitis neegzistuoja, ypač piko valandomis,“ – skundėsi kaunietis.

Reaguodami į pranešimą policijos pareigūnai per keletą dienų, skirtingomis valandomis, Romainių gatvėje ir Baltų pr. nustatė 47 leistino greičio viršijimo atvejus. Nustatyti 3 atvejai, kai vairuotojai leistiną greitį viršijo daugiau kaip 40 kilometrų per valandą, 2 – daugiau kaip 50.

Tokie atvejai kaip šis yra dažni, tad gyventojų neabejingumas policijos pareigūnams yra didelė pagalba drausminant „Kelių gaidelius“.

Policijos pareigūnai džiaugiasi didėjančiu visuomenės sąmoningumu ir gyventojų pilietiškumu bei ragina nelikti abejingiems matant daromus teisės pažeidimus ir visada apie tai pranešti policijai.

Kauno apskrities policija primena, kad:

  • Nustatyto greičio viršijimas iki 10 kilometrų per valandą – užtraukia įspėjimą vairuotojams.
  • Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiasdešimties iki vieno šimto litų.
  • Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.
  • Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.
  • Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.
  • Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams, vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA