Nuolatinių policijos perspėjimų nepaisantys asmenys ir toliau leidžiasi apgaudinėjami sukčių

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 20 d. 9.00 val. Kaune, Rasytės g., nepažįstama moteris prisistačiusi banko atstove, apgaulės būdu iš pilietės M. A. K. (gimusios 1937 m.) išviliojo 1 100 Lt ir 300 JAV dolerių. Moteris buvo tamsaus gymio, apie 35-45 m. amžiaus, trumpų juodos sp. plaukų, stambaus kūno sudėjimo, apie 165 cm. ūgio.

Birželio 20 d. gautas pilietės R. A. D. (gimusios 1939 m.) pranešimas, kad birželio 19 d. laikotarpiu nuo 23.00 val. iki 23.30 val. Kaune, K. Griniaus g., jai į namų telefoną paskambinę nepažįstami asmenys, prisistatę policijos pareigūnais, apgaule išviliojo 1 600 Lt. Pinigus paėmė apie 30 metų amžiaus, lieso kūno sudėjimo vyriškis.

Birželio 20 d. apie 10.00 val. Kėdainių r., Dotnuvos mstl., Vytauto g., į pilietės K. M. (gimusios 1938 m.) namus atėjo du apie 30 m. amžiaus vyrai, kurie prisistatę elektros tinklų darbuotojais ir apžiūrėję el. skydinę bei visą elektros instaliaciją, paaiškino, kad reikia pakeisti elektros laidus ir jungiklius. Taip vyrai apgaule iš moters išviliojo 600 Lt.

Sukčiai įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi norint naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Vadinamieji telefoniniai sukčiai prisistato anūkais, teisėsaugos pareigūnais ar banko darbuotojais. Žmonės įtikinami, kad tikrai kalbasi būtent su tuo asmeniu, su tam tikros įstaigos darbuotoju.

Sukčiai, neva rūpindamiesi, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų ar iš jos nebūtų paimti pinigai, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavę, ne tik ištuština sąskaitą, bet ir sąskaitos savininko vardu paima greitųjų kreditų.

Policijos pareigūnai negali užbėgti už akių kiekvienam potencialiam sukčiui, be piliečių pranešimų, pagalbos sunkoka nutraukti sukčiaujančių asmenų veiklą anksčiau nei bus padaryta turtinė žala.

Kauno apskrities policija dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais, neatiduotų sukčiams pinigų ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, banko ar kokios kitos tarnybos vardu. Nei tarnybų pareigūnai, nei bankų darbuotojai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

Policija primena: sulaukę panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu neduokite jiems pinigų, nesuteikite prašomos informacijos, neskubėkite vykdyti jų prašymų, nedelsdami apie skambutį praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai V. Žala ir S. Jurgelėnas apie Dakarą: skaičiavome kilometrus, kol galėsime važiuoti į namus

Po dramatiškos kovos „Žalgiris“ pasiekė savo – įveikė Šiaulius

Aplinkosaugininkai susirūpinę: tikrins 50 įmonių nuotekų valyklas

„Dainavos elektra“ neteko elektros tiekimo leidimų

Pramonės stebuklas šalia Kauno: 2020 metais čia dirbs 5 tūkst. darbuotojų

Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė kauniečiai

Tvaraus miesto idėjoms neabejingi kauniečiai buriasi į ambicingą bendruomenę

Kaune duris atvėrė moderniausias „Lemon Gym“ sporto klubas

Aiškėja naujausi tyrimų rezultatai: normos Kaune viršijamos keliasdešimt kartų (atnaujinta)

Policija sudaro „trikojų“ radarų žemėlapį: kurios gatvės pavojingiausios Kaune?