Šeštadienį Miesto sode vyks ekstra pagalbos kursai gyventojams

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Bent kartą gyvenime kiekvienas žmogus atsiduria situacijoje, kai gali išgelbėti arba padėti užgęsti gyvybei: skęstančiųjų; ištiktų infarkto, insulto ar epilepsijos priepuolių žmonių likimas priklauso nuo neabejingų  prašalaičių reakcijos. Tik kelios lemtingos sekundės – gyvybė ar mirtis? Priklauso nuo Tavęs.

Nors dažnas yra išklausęs pirmosios pagalbos kursus ir teoriškai žino kaip reikėtų gelbėti nelaimėlius, tačiau praktiškai šie pagalbos veiksmai atrodo stipriai kitaip, o svarbiausia čia tampa žinios ir greitis. Abejingumas – pražūtingas.

Kaip elgtis atsidūrus tokiose situacijose birželio 15 d. (šeštadienis) 12-19 val. Kauno miesto sode, renginyje „Padėk man!” primins profesionalai: pirmosios pagalbos specialistai iš Paramedikų asociacijos, savigynos ekspertai iš policijos ir kt. Taip pat bus griaunami mitai apie kraujo ir organų donorystę. Visi išklausiusieji mokymus ir atlikę užduotis gaus specialius pažymėjimus.

Apie pirmą kartą organizacijos „Baltai Juoda“ rengiamą pirmosios pagalbos mokymo akcijos idėją plačiau papasakojo organizacijos atstovas Paulius Klikūnas.

–         Kokiam lankytojui skirtas renginys „Padėk man!“?

–         Jis orientuotas į jaunimą, nes jis Kaune aktyviausias, todėl ir per nelaimingus atsitikimus jaunuoliai ryžtingiau imasi gelbėti žmones, be to, jie ir jėgos turi daugiau. Tačiau, jiems trūksta pirmosios pagalbos suteikimo žinių, o vyresnio amžiaus žmonės, galbūt jau ne kartą ištraukę nelaimėlius iš mirties nasrų –  žinių turi pakankamai. Tačiau, renginyje laukiami visi be išimties gyventojai, nežinantieji išmoks, o žinantieji atgaivins žinias.

–         Kodėl renginyje išskirtos keturios dalys:pirmoji pagalba, savigyna, kraujo bei organų donorystės?

–         Šios dalys, tarsi, apjungia visą žmogaus gyvenimą: važiuojant kelyje pateksi į avariją – tuomet gali skubiai prireikti kraujo; atsidūrus prie vandens telkinio pradėsi skęsti – tada prireiks pirmosios pagalbos žinių; netikėtai būsi užpultas gatvėje – tuomet pravers savigynos žinios; galiausiai išėjus į kitą pasaulį, žmogaus organai gali išgelbėti kitų gyvybes – tam pravers organų donoro kortelė.

–         Kodėl žmonės, užuot ilsėjęsi, turi sukrusti ir būtinai atvykti į šį renginį?

–         Vasarą įvyksta daugybė nelaimių vandens telkiniuose, todėl skęstančiojo gelbėjimas dabar ypač aktualus. Renginiu skatinsime pilietiškumą, kuris Kaune yra kiek prislopęs. Žmonės nusivylę gyvenimu, politika, ekonomika ir pan., tačiau, matant nelaimės ištiktą žmogų šie veiksniai negali turėti įtakos. Gelbėti gyvybę – pilietiškumo pavyzdys, neabejoju, kad gautas žinias kiekvienas panaudos savo gyvenime.

Renginyje dalyvaus irkeletas „Baltai Juoda“ Viduramžių riterių, kurie simbolizuos gelbėtojų filosofiją. Priminsime riterio kodeksą, kuriame pagrindinė taisyklė – padėti vargšams, mokėti apsaugoti, apginti silpnesniuosius ar pakliuvusiuosius į nelaimę.

–         Ar pats esate atsidūręs situacijose, kai teko žaibiškai sureaguoti ir panaudoti pirmosios pagalbos žinias?

–         Žinoma! Pernai vasarą, esant kaime, kur greitoji medicinos pagalba važiuoja ilgiau nei keletą minučių, mano mama užspringo, jai pradėjo trūkti oro. Supratau, kad turiu kuo greičiau kažką daryti, nes pasekmės gali būti pražūtingos. Pasinaudojau neseniai išklausytų pirmosios pagalbos kursų žiniomis ir atgaivinau mamą. Ačiū dievui, tą kartą viskas baigėsi laimingai, tačiau kiek daug žmonių užgęsta tik dėl to, kad aplinkiniai tiesiog nemoka suteikti būtinos pirmosios pagalbos. Juk minutės, kol atvažiuos greitoji – gali būti lemtingos.

–  Kaip manote, ar visuomenė yra neabejinga ištiktam nelaimės žmogui?

–         Drįsčiau teigti, kad dabartinė visuomenė yra labai abejinga, tuo ne kartą teko įsitikinti pačiam. Tarkim, ant žemės vartosi konvulsijų kamuojamas žmogus. Ar nors kam šautų į galvą, kad žmogui prasidėjo epilepsijos priepolis? Tikriausiai dauguma pagalvotų: „Čia vartosi kažkoks narkomanas, fu!“, ir abejingai praeitų pro šalį. Toks požiūris gali kainuoti žmogaus gyvybę.

–         Papasakokite daugiau apie organizaciją „Baltai Juoda“.

– Tai nevyriausybinė, pilietiškai neabejinga ir socialiai atsakinga savanorių organizacija, įkurta 2012 m. gruodžio pabaigoje. Organizacijai priklauso 40-50 pagrindinių narių, kurių amžiaus vidurkis – apie 22 m.

Pagrindinė mūsų veikla – ligonių kasdienos praskaidrinimas.

Įsivaizduokite save sėdintį vienutėje mėnesių mėnesius – ir staiga vieną dieną sulaukiate svečių, kurie nuo šiol jus pradeda lankyti reguliariai. Akivaizdu, kad gyvenimo kokybė pakinta.

Ypač daug dėmesio sulaukė balandžio mėnesį rengta mūsų akcija – „Pasodink pienę“, kai Kauno kelių duobėse netikėtai išdygo 150 guminių pienių – atšvaitų. Taip norėta atkreipti dėmesį į saugumą, važiuojant skylėtais keliais.

Esame verksnių tauta. Pagalvojome, kad tą betikslio ašarojimo laiką galima skirti geriems darbams daryti, vadovaujamės požiūriu: mažiau purkštauk – daugiau daryk. Tad visus, kurie taip pat vadovaujasi šiuo moto, kviečiame prisijungti prie mūsų organizacijos renginio dieną užsukant į „Baltai Juoda“ savanorių palapinę arba internetu: http://www.facebook.com/BaltaiJuoda?fref=ts.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žinomuose festivaliuose - tikra narkotikų puota

Vakar iškritęs lietus tik pradžia – atkeliauja 4 kartus stipresnės liūtys

Prie „Kauno Žalgirio“ klubo prisijungė vienas geriausių Lietuvos futbolininkų

Į smurto skandalą įklimpusi septynių vaikų mama: prašau mane išteisinti

Apie socialinę verslo atsakomybę ir galimybes Lietuvos moksleiviams

Pabėgioti išsiruošęs kaunietis sulaikė neblaivią vairuotoją

Savaitgalį atidaromas dar vienas atnaujintas Kauno parkas

Oficialu: nuo kitų metų turėsime viena nedarbo diena daugiau

Įspėjimas kauniečiams: dviejuose paplūdimiuose maudytis draudžiama

Antras R. Mikutavičiaus žudiko bandymas - nesėkmingas