Jauniesiems atlikėjams įteiktos Kauno rajono mero premijos

Užsienio spaudos nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Gegužės 9 d. Kauno filharmonijoje vyko penktojo tarptautinio klasikinės muzikos jaunųjų atlikėjų konkurso „Gradus ad Parnassum“ baigiamasis koncertas ir apdovanojimai.

Šį konkursą nuo 2001 m. rengia Kauno rajono savivaldybė ir Garliavos meno mokykla. Jaunieji talentai savo jėgas tarptautiniame renginyje išbando kas trejus metus.

Šiemet klasikinės muzikos šventėje dėl nugalėtojų vardų dvi dienas varžėsi 208 dalyviai iš septynių valstybių. Atlikėjai buvo suskirstyti į keturias kategorijas: pianistų, styginių, pučiamųjų ir akordeonininkų.

Vertino profesoriai

Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino keturios skirtingos komisijos.

  • Styginių instrumentų muzikos atlikėjus vertino profesorius S. Sondeckis, Rygos muzikos akademijos profesorius J. Švolkovskis ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius R. Armonas.
  • Pianistų grupės gabumus tikrino Minsko muzikos akademijos profesorius N. I. Gildiukas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai H. Radvilaite ir S. Okruško.
  • Geriausius akordeonininkus rinko Minsko muzikos akademijos profesorius N. J. Sevriukovas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai E. Gabnys ir R. Sviackevičius.
  • Pučiamųjų instrumentų atlikėjus vertino Rygos muzikos akademijos voltornininkas G. Evelsonas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius V. Gelgotas (fleita) ir J. Gruodžio konservatorijos direktorius K. Bliujus (klarnetas).

Premijos vunderkindams

Trečiąją konkurso dieną pinigines premijas komisijos išrinktiems laureatams įteikė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Smuikininkų grupėje vertinimo komisija 25 balais įvertino devynerių metų vunderkindę Alisą Nemtsovą iš Kaliningrado ir jai skyrė Pagrindinį prizą. Pianistų grupėje laurus skynė Kamila Sacharzewska iš Lenkijos, akordeonininkų – Arturas Soroka iš Baltarusijos.

Jaunieji laureatai konkurso organizatoriams ir žiūrovams atsidėkojo įspūdingu koncertu.

Garliavos meno mokyklos direktorė Regina Guobė pasakojo, kad konkurse būta visko – ir šypsenų, ir ašarų, tačiau jaunieji atlikėjai liko patenkinti, nes įgijo vertingos patirties ir naujų draugų.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad jau tradiciniu tapusio renginio lygis išaugo. „Šis konkursas yra puiki galimybė pastebėti jaunuosius talentus, kurie užauga nedideliuose miesteliuose ar kaimuose “, – sakė meras.

„Gradus ad Parnassum“ konkurse šiemet varžėsi 63 pianistai, 48 stygininkai, 47 pūtikai ir 48 akordeonininkai. Kitas konkursas numatytas 2016 metais.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Parvykstančiųjų į Lietuvą kontrolė kol kas nebus stiprinama

Kauno „Žalgirio“ trenerio paieškos baigtos: prie komandos vairo stoja specialistas iš Austrijos

Įsigaliojus naujiems reikalavimams, autoservisai prognozuoja kainų pokyčius

Kaunui per Seimo rinkimus „valstiečiai“ meta „Vieningo Kauno“ kozirį

Skaitytojai praneša: iš Kleboniškio miško sklinda neaiškūs sprogimai

Vyriausybė siūlo nuo rudens atsisakyti renginiams taikyto ribojimo

Bet kur statyti gali, jei „BMW“ tu turi: greitu metu tokie pažeidėjai automobilių gali neberasti

Augintiniams taip pat galioja taisyklės važiuojant automobiliu: informuoja apie galimus nuostolius

A. Veryga Kauno medikams išdalijo savo paties kurtus medalius

Per karantiną Kauno techninės apžiūros stotyse taikyta tvarka lieka galioti ir po jo