Tarptautinę vaikų gynimo dieną kauniečius ragina padėti skurstantiems mažyliams – Kas vyksta Kaune

Tarptautinę vaikų gynimo dieną kauniečius ragina padėti skurstantiems mažyliams

Lietuvoje yra daugiau nei 660 tūkst. žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos. Iš jų beveik ketvirtadalį (24,3 proc.) sudaro vaikai iki 18 metų. Norėdami bent šiek tiek praskaidrinti nepritekliuje gyvenančių vaikų buitį, prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ lankytojai šį šeštadienį galės dovanoti reikalingiausių žaislų: lauko ir stalo edukacinių žaidimų, vaikiškų muzikinių instrumentų, medinių figūrėlių ir kitų. Visus surinktus žaislus gaus labdaros portale „Pagalbadaiktais.lt“ registruotos skurstančios šeimos.

„Organizuoti socialinę iniciatyvą pasirinkome gausiai šeimų su mažamečiais vaikais lankomą prekybos centrą. Tikimės, kad šios šeimos padės išpildyti bent dalį skurstančių vaikų svajonių. Per mūsų projekto gyvavimo metus esame išdaliję daugiau nei 3 tūkst. daiktų daugiavaikėms ir mažai pajamų uždirbančioms šeimoms“, – sakė „Pagalbadaiktais.lt“ projekto vadovė Marija Šaraitė. Tokia socialinė iniciatyva Kauno prekybos ir laisvalaikio centre vyks pirmą kartą.

Skurstančias šeimas pasieks visi šį šeštadienį 13-17 val. „Megoje“ vyksiančios Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės lankytojų į specialią pagrindinėje aikštėje įrengtą dėžę sunešti žaislai. Savanoriai juos per savaitę pristatys naujiems šeimininkams, gyvenantiems Vilniuje, Kaune, Plungėje, Šakiuose ir kituose miestuose.

„Švęsdami vaikų gynimo dieną turime pagalvoti ne tik apie vaikams skirtas pramogas, spektaklius ir saldainius, bet ir skurdžią kai kurių mažųjų kasdienybę. Lietuvoje tai opi problema, dalis šeimų neturi net būtiniausių daiktų, kurie galėtų palengvinti buitį“, – sakė „Megą“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

Birželio 1 d. „Megoje“ nuo 13 val. vaikai ir tėveliai galės ne tik sudalyvauti labdaros akcijoje, bet ir nemokamai pasižiūrėti Raganiukės teatro režisierės Ritos Urbonavičiūtės spektaklį „Pepė ir Karlsonas – vaikų užtarėjai“. Šio edukacinio spektaklio metu mažieji spektaklio žiūrovai sužinos apie savo teises ir pareigas darželyje bei mokykloje, taip pat vaikų ir tėvų santykius. Pepės Ilgakojinės ir pokštininko Karlsono personažai ne tik vaidins, bet ir kvies vaikus pasitikrinti muzikos žinias, kartu šokti ir dainuoti. Po spektaklio 3-10 metų vaikų lauks Vėjo malūnėlio dirbtuvės, kurios centrinėje „Megos“ aikštėje veiks iki 17 valandos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA