Programišiai buvo nulaužę Kauno savivaldybės interneto svetainę (atnaujinta)

NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai antradienio vakarą pranešė, kad nepasiekiama kaunas.lt interneto svetainė, kuri priklauso Kauno miesto savivaldybei.

20:40 val. www.kaunas.lt nėra pasiekiama, vietoj tradicinės informacijos, skirtos miesto gyventojams, matomas įsilaužėlio paliktas pranešimas su prierašu „Welcome to the hackers world“ (Sveiki atvykę į hakerių pasaulį) ir girdima rock-metal muzika. Nulaužę svetainę yra pasivadinę „Netsweepers“.

Užėjus į tinklapį kaunas.lt, šiuo metu vartotojai nukreipiami į puslapį kaunas.lt/hacker

Pastarąją savaitę buvo nulaužtas delfi.lt naujienų portalas, atakos, įtakojančios ir kitų portalų veikimą, nesiliauja ir šią savaitę.

Apie nulaužtą kaunas.lt svetainę „Kas vyksta Kaune“ telefonu informavo vicemerą Stansilovą Buškevičių, kuris pažadėjo susisiekti su sistemų administratoriumi ir spręsti neplanuotą išpuolį kibernetinėje erdvėje.

Kauno meras Andrius Kupčinskas portalui Delfi.lt sakė, kad yra įsitikinęs, kad laikinosios sostinės savivaldybė pasirinkta neatsitiktinai.

„Manau, tai susiję savivaldybės pozicija tam tikrais klausimais. Tarkim, kodėl nebuvo pasirinkta kito miesto, o būtent Kauno savivaldybė?“ – retoriškai klausė A. Kupčinskas.

21:25 val. interneto svetainės administratoriai atjungė peradresuotą puslapį ir šiuo metu nėra matomas joks svetainės turinys.

21:31 val. svetainė jau kraunasi, lankytojai gali matyti patalpintą informaciją.

„Tai buvo kiek kitokio pobūdžio ataka nei kad matėme delfi.lt ar kitų lietuviškų svetainių atveju. Mums pavyko operatyviai atnaujinti interneto puslapio veiklą. Imamės visų įmanomų priemonių, kad tokios situacijos nepasikartotų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Vytautas Augonis.

„Kas vyksta Kaune“ Facebook puslapyje 20:21 val. paskelbta informacija apie dviračių takų situaciją Kaune, taip pat pridėta nuoroda į platesnę informaciją Kauno aplinkos apsaugos skyriaus tinklapyje, per kurio turinio valdymo sistemą ir įsilaužta į kaunas.lt svetainę. A.Kupčinskas Facebook paskyroje patvirtino, kad įsilaužimas įvyko per minėtą puslapio dalį.

Jei buvo taip, atakai prieš Kauno savivaldybės puslapį ilgai nesiruošta, kibernetinis išpuolis atliktas spontaniškai pasinaudojus paprasta turinio valdymo sistemos spraga. Tokie išpuoliai gali padažnėti dėl dažnai pastaruoju metu eskaluojamos kibernetinio saugumo temos,  kai interneto hakeriai, suintensyvėjus informaciniam fonui apie įsilaužimus į internetines sistemas, ims demonstruoti, ką sugeba.

Pirmąją pirmininkavimo Europos Sąjungos tarybai dieną Ispanijoje buvo nulaužtas oficialus pirmininkavimo tinklalapis. Lietuvai primininkaujant Europos Sąjungos tarybai, vienas iš prioritetinių klausimų bus skaitmeninė darbotvarkė, euroatlantinės bendrijos kibernetinio atsparumo stiprinimas, kitos su skaitmeniniu turiniu susijusios temos.

NULAUŽTO PUSLAPIO VAIZDAS

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta

Interjero dizaineris: „Lietuviai atranda kitokį senosios Lietuvos paveldą, ne tik medinius šaukštus ir puodynes“

Penktadienį patvirtinti dar penki koronaviruso atvejai, susiję su šventėmis šeimose

Tarp naujų koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir gimtadienio šventės dalyviai