Pirmas VTB pusfinalis Kaune: „Žalgiris“ – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ 80:53 | Kas vyksta Kaune

Pirmas VTB pusfinalis Kaune: „Žalgiris“ – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ 80:53

Archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai su trenksmu pradėjo VTB Vieningosios lygos pusfinalį. Penktadienį namuose kauniečiai sutriuškino Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“  komandą 80:53 (25:18, 19:13, 17:14, 19:8). Serijos iki 3 pergalių antrosios rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį „Žalgirio“ arenoje 18.40 val.

Per pirmąsias tris minutes žalgiriečiai net du kartus neleido varžovams paruošti metimo per 24 atakai skirtas sekundes, todėl po Mindaugo Kuzminsko dvitaškio ir Rimanto Kaukėno bei Kšištofo Lavrinovičiaus tolimų metimų „Žalgiris“ pirmavo 8:4. „Lokomotiv-Kuban“ lietuviai Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis bei vėliau įdėjęs Richardas Hendrixas lygino rezultatą (8:8, 10:10), bet kauniečiai rungtyniavo užsivedę ir surengė ant kojų „Žalgirio“ areną pakėlusį spurtą. Jį pradėjo M.Kuzminsko tritaškis po trečiojo Oliverio Lafayette‘o rezultatyvaus perdavimo bei R.Kaukėnas, pasiaukojančioje kovoje pamušęs kamuolį Kšištofui – 16:10. M.Kuzminskas nuo baudų metimo linijos ir M.Kalnietį apžaidęs K.Lavrinovičius padidino skirtumą iki 10 taškų (20:10). Varžovams kiek atkutus puolime, pirmąjį kėlinį 4 taškais baigė Darjušas Lavrinovičius – 25:18.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai pratęsė rezultatyvų žaidimą ir be klaidų iš toli atakavo krepšį. Tritaškių fiestą pradėjo M.Kuzminskas, po puikiai įvykdyto derinio prie jo prisijungė Mario Delašas, o K.Lavrinovičius taikliai metė tiek iš trijų, tiek dviejų taškų zonos. Po traumos į aikštę sugrįžęs Donnie McGrathas irgi netruko pasižymėti ir pataikė ketvirtąjį „Žalgirio“ tritaškį iš eilės – 39:22. Po dviejų minučių pauzės tritaškį smeigė ir Adas Juškevičius bei padidino šeimininkų persvarą iki 18 taškų (42:24). Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai keik stabtelėjo, bet Vytenio Lipkevičiaus baudos metimai ir gera gynyba padėjo išsaugoti solidų pranašumą – 44:31.

Prasidėjus trečiajam kėliniui kauniečiai ir vėl didino skirtumą. Po penktojo O.Lafayette‘o rezultatyvaus perdavimo dešimtąjį komandos tritaškį įmetė M.Kuzminskas, po to pats Oliveris pelnė taškus bei po dvitaškį pridėjo broliai Lavrinovičiai – 53:33. „Žalgiris“ ir toliau puikiai gynėsi, susikūrė neblogų progų puolime, bet per daugiau nei 4 minutes taškų pelnyti nepavyko. Visgi per tą laiką varžovai sukrapštė tik 5 taškus, o tuščią atkarpą nutraukė taiklūs O.Lafayette‘o, K.Lavrinovičiaus ir Roberto Javtoko baudų metimai (59:41). Persvarą iki 20 taškų vėl sugrąžino kelis tikslius perdavimus taškais pavertęs M.Delašas (61:41), bet per paskutinę trečiojo kėlinio minutę svečiai sumetė 4 baudas – 61:45.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu tritaškius pradėjo jauniausias žalgirietis Tomas Dimša. „Lokomotiv-Kuban“ lietuviai kartu surinko 7 taškus, bet kauniečių puolimo mašina važiavo nesustodama. Prie brolių Lavrinovičių prisijungė V.Lipkevičius, O.Lafayette‘as ir M.Kuzminskas, išauginę skirtumą iki 22 taškų (74:52). Per paskutines 5 rungtynių minutes A.Juškevičius ir net R.Javtokas įkalė po tritaškį ir „Žalgiris“ šventė pergalę triuškinančiu rezultatu 80:53.