„Muziejų nakties 2013“ renginiai suburs nemiegančius kauniečius

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Savaitgalį Kauną užlies ne tik „Gatvės muzikos dienos 2013“ garsai, bet ir Europos muziejų dienos bei „Muziejų nakties 2013“ renginiai. Nuo penktadienio iki vėlaus šeštadienio vakaro įvairiuose miesto muziejuose vyks nemokamos ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės, muziejininkų pasakojimai ir kitos pramogos.

IŠSAMI RENGINIŲ PROGRAMA

Gegužės 17 d.

Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

18 – 22 val. lankytojai galės susipažinti su muziejaus ekspozicijomis nemokamai. Vyks Karo istorijos festivalis, veiks karinės lauko stovyklos, ginkluotės bei ekipiruotės paroda.
18 – 19 val. vyks edukacinis žaidimas „Lobio paieška“. Mažuosius lankytojus, norinčius dalyvauti, muziejaus administracija prašo registruoti iš anksto tel. (8 37 ) 37 77 50.
Muziejuje veiks paroda „Kauno tvirtovės objektai 1918–1940 m.“

Gegužės 18 d.

Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

14 – 17 val. Istorinės Prezidentūros muziejininkai kviečia „laiko lėktuvu“ persikelti 80 metų atgal ir prisiminti garsiausius Lietuvos lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną. Lauke veikiančios fotografijų parodos „Vardan tos Lietuvos! Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimo skrydis“ fone lankytojų laukia pasakojimai iš Lietuvos aviacijos istorijos, ir, žinoma, pažintis su tautos herojais – S. Dariumi ir S. Girėnu, kurių skrydis per Atlantą vienijo ir vis dar tebevienija plačiai po pasaulį pasklidusius lietuvius.

„Ar žinote, kuris iš lakūnų dalyvavo Klaipėdos krašto sukilime, turėjo savo taksi įmonę, būsimą žmoną pamilo krepšinio aikštelėje? Jūs taip pat sužinosite, kiek lėktuvų turėjo Lietuvos aviatoriai pirmaisiais nepriklausomybės metais, kaip degalų kiekis buvo susijęs su pradedančiųjų lakūnų skraidymo ore trukme. Išgirsite, kas į Lietuvą „atvežė“ ir išpopuliarino beisbolą, krepšinį bei kitas sporto šakas, kas tokie buvo Jucevičius ir Girskis. Galėsite paskaičiuoti, kiek degalų reikėjo „Lituanicos“ skrydžiui per Atlantą ir kiek valandų truko skrydis,“ – kviečia Istorinės LR Prezidentūros muziejininkai.

17 – 18.30 val. Istorinės Prezidentūros Audiencijų salėje vyks Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Ingos Raginienės klasikinės gitaros klasės mokinių koncertas. Lankytojai išgirs pačias įspūdingiausias gitaros melodijas, o koncertą užbaigs jungtinis 12 gitaristų ansamblis A. Piazzollos kūriniu „Libertango“ ir Monty Normano „Džeimso Bondo tema“.

20 – 22 val. Istorinė Prezidentūra kviečia į retro kino vakarą (XX a. I p.), kuris patiks įvairaus amžiaus žiūrovams. Bus pristatomas dailininko, scenografo, lėlininko Stasio Ušinsko sukurtas nuotaikingas pirmasis lietuviškas marionečių filmas „Storulio sapnas“ (1938 m.), vieno iš animacinio kino pradininkų Vladislovo Starevičiaus „Vabalų istorija“ bei kiti to laikotarpio meninio kino kūriniai. Žiūrovai pamatys pirmuosius lietuviško kino bandymus, taip pat sužinos apie tarpukario kino „virtuvę“, kūrėjus bei aktorius, galės pasigrožėti senąja animacija. Su tarpukario kinu lankytojus supažindins kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Velnių muziejus, V. Putvinskio g. 64

12, 15 ir 17 val. muziejuje vyks nemokamos ekskursijos, kurių metu lankytojai ne tik supažins su muziejaus ekspozicija, bet ir sužinos daug intriguojančių, netikėčiausių istorijų iš muziejaus gyvenimo.

Visą dieną mažuosius lankytojus ir jų tėvelius į magijos ir burtų pasaulį kvies muziejuje gyvenanti ragana Kankara. Iš jos galima bus išmokti burtažodžių, užkalbėjimų, įdomiausių skaičiuočių, sužinoti originalų jaunystės eliksyro receptą.

Visi žiūrovai galės sudalyvauti jiems labiausiai patikusio eksponato rinkimuose. Išvys pačius naujausius, visai neseniai į Velnių muziejų patekusius, velniukus.

19 – 23 val. Europos muziejų naktį vainikuos britų menininko Steveno Vincento Mitchello darbų parodos „Devil‘s“ uždarymo renginys. Ekstravagantiškas, išskirtinio mąstymo ir savitos pasaulėžiūros autorius pristatys naują, tik šiai nakčiai, skirtą instaliaciją. Žiūrovai galės gyvai išvysti kaip gimsta S. Mitchello darbai. Atėję į muziejų pasijus lyg patekę į autoriaus kūrybines dirbtuves.

Ypatingą atmosferą kurs grupės „Nekro Disco“ muzika. Po „Nekro Disco“ vardu, prie grotuvų stovi keturi bičiuliai, praeityje ir dabar gerai žinomi pogrindžio veikėjai, siejami su radijo laida Tamsusis Pirmadienis (skambėjusia „Tau“ eteryje) taip pat su grupėmis Liūnuosna, Xess, Mano Juodoji Sesuo, Luctus. Šį kartą į muziejaus erdves atvyksta du komandos atstovai, pasirengę įsukti visus į tamsias muzikos bangas, inspiruotas kūrėjo S. Mitchello darbų.

Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

18 – 19 val.  Groja Karinių oro pajėgų orkestras.
18 – 22 val. Edukacinė programa (tapyba ant vandens), Všį „VYTA“.
18.30 – 20 val.  Koncertuoja Kauno muzikos mokyklų jaunieji atlikėjai.
19 – 20 val. Viduramžių žaidimai ir šokiai.
19 – 20 val. Muzikos mokyklų mokytojos koncertuoja ekspozicijų salėse.
19.30 – 20 val. Karo klubų naudojamos ginkluotės ir šarvuotės demonstravimas.
20 – 21 val. Konkursas–žaidimas (dėlionės) .
21 – 20.30 val. Istorinių kostiumų demonstravimas.
22 – 22.30 val. Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „1863“.
18 – 24 val. Floristikos paroda „Guns & roses“.

Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

10-17 val. Maironio buto, ekspozicijų, rūsių lankymas.
12 val. Ekskursija po Maironio butą.
15 val. Edukacinė programa „Viešnagė Maironio namuose“.
17-22 val. Maironio rūmų požemių lankymas, kuriuose buvo kalinamas ir vienas sukilimo vadų – kunigas Antanas Mackevičius.
17 val. vyks veiklos, skirtos paminėti 1863 metų sukilimo 150-ąsias metines bei Tarmių metus:
aktorė Lucija Zorūbaitė atliks literatūrinę programą, skambės liaudies dainos, kurias dainuos KTU folkloro ansamblis „Goštauta“ (vadovas Saulius Lipinskas). Visi lankytojai – nuo jauniausio iki vyriausio – spręsdami įvairias užduotis galės pasitikrinti literatūros, istorijos žinias.

Į ekskursiją po Maironio butą ir edukacinę programą muziejininkai kviečia registruotis telefonu (8-37) 20 68 42.

Ryšių istorijos muziejus, Rotušės a. 19, Kaunas

17, 19, 21 val. Organizuojamos nemokamos ekskursijos po muziejaus ekspozicijų sales. Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 221647 arba el.p. irma.guziene@rysiumuziejus.lt

Muziejaus lankytojai bus kviečiami išbandyti dar veikiančias ryšio technikos priemones – paskambinti iš žingsninės dekadinės telefono stoties, perduoti informaciją vienu pirmųjų elektros ryšio įrenginių – Morzės telegrafo aparatu. Vaikams bus siūloma padeklamuoti eilėraštį arba uždainuoti per vietinės transliacijos radijo mazgo mikrofonus.

Kauno tvirtovės VII fortas, Archyvo g. 61

19 val. Muziejaus ekspozicijos lankymas.
19.30 val. Ekskursija forte.
20.30 val. Įdomūs ir negirdėti faktai pasakojime „Ir apkase gyventi galima“.
21 val. Ekskursija forte.
22 val. Muzikinė programa. Forto kino salėje kviečiame stebėti Eurovizijos dainų konkurso finalą kartu su VII forto įgula ir draugais.

Lankytojų taip pat lauks VšĮ „Darom komanda Kaune“ kūrybinės „eko“ dirbtuvėlės, kurių metu iš paprastų medžiagų bus galima pasigaminti nesudėtingų, bet praktiškų suvenyrų ir senus daiktus prikelti naujam gyvenimui.

Kauno miesto muziejus, M. Valančiaus g. 6

11-16 val. Kūrybinės dirbtuvės „Laikinosios sostinės mados salonas“. Būtina išankstinė registracija tel. +370 37 20 82 20.

17 val. Parodos „Kauno ponios ir ponai: XX a. 3-4 dešimtmečio stilius“ atidarymas.

18-21 val. Visi norintieji galės užsukti į improvizuotą fotoateljė „Mažasis Paryžius“ ir įsiamžinti pasipuošus smetoniško laikmečio aprangos detalėmis, kurias gamino kūrybinių dirbtuvių dalyviai.

Kauno pilis, Pilies g. 17

12 val. Atnaujintos ekspozicijos „Kauno pilies istorijos mozaika“ atidarymas. Naujų ekspozicijos erdvių „Kauno pilies teismas“ ir „Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės“ pristatymas. Įėjimas su kvietimais.

12-16 val. Kauno miesto muziejaus ir kviestinių edukatorių projektai: viduramžių koklių gamyba, senovės lietuvių žaislų ir muzikos instrumentų gamyba iš medžio, viduramžiškų žalvarinių papuošalų gamyba, šaudymas iš lankų, viduramžių žaidimai. Dalyvavimas edukaciniuose projektuose nemokamas!

16-16.45 val. Pilies mugė. Visi norintieji galės apžiūrėti pilies gynėjų šarvus, kalavijus ir kitas karui skirtas priemones, išgirsti apie eksponuojamas pagoniškų dievų skulptūras, įsiamžinti gėdos sienoje arba nusifotografuoti vilkėdami viduramžių kostiumą ir dalyvauti vėliau surengtame socialinio tinklapio „Facebook“ konkurse bei laimėti knygyno „Pegasas“ 100 litų vertės kuponą.

16.45-18.35 val. Nemunu laivu atplaukusių kryžiuočių mūšio inscenizacija. Interaktyvi ekskursija po Kauno pilį. Kryžiuočio teismo procesas ir egzekucija.

18.35-20 val. Lauko kino „Herkus Mantas“ (1972 m.) demonstravimas.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas