Edas Nickus: Mūsų jaunai komandai LKL buvo sunkus išbandymas

Krepšinio klubo "Atletas" archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors Kauno „LSU-Baltai” baigė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną, tačiau dauguma žaidėjų neišsiskirstė. Jų laukia ne tik Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) finalo ketverto varžybos gegužės pabaigoje, bet ir tradicinė išvyka į Kiniją, kur LSU studentai susitiks su šios šalies krepšinio lygos komandomis. „Atleto” klubo direktorius Edas Nickus sako, kad krepšininkai toliau intensyviai treniruojasi, o komanda planuoja kitą sezoną.

Pirmąjį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje komanda iškovojo 11 vietą. Ar klubo vadovus tenkina toks pasirodymas?

Manau svarbiausią tikslą, išlikti Lietuvos krepšinio lygoje, pasiekėme. Sezonas buvo nelengvas, komanda jauna, trūko patirties. Vis dėlto labiausiai neramina tai, kad nemažai susitikimų pralaimėjome dideliu skirtumu. Komanda du kėlinius žaisdavo neblogai, tačiau vėliau ją būdavo sunku atpažinti. Iki šiol diskutuojame su treneriais ir aiškinamės, kas atsitikdavo krepšininkams. Komanda jauna, vaikinai kupini jėgų, išties keista, kad atrodydavome prastai. Mano manymu, šiam sezonui sukomplektavome neblogą komandą, ji pajėgi siekti aukštesnių vietų LKL. Žinoma, tam reikia dar geresnių sąlygų. Tarkime, neturime galimybių samdyti daugiau trenerių, individualizuoti treniruočių procesą.

Kas labiausiai nustebino šį sezoną?

Kai kurie žaidėjai galėjo labiau atsiskleisti, tačiau jiems sutrukdė traumos ar kitos priežastys. Gaila, kad skaudžią traumą sezono pradžioje patyrė komandos kapitonas Šarūnas Vingelis, tačiau stebuklas, kad po galvos sumušimo, šiemet jis galėjo pasirodyti aikštėje. Galima tik svarstyti, kaip komanda būtų atrodžiusi su lyderiu. Norėčiau padėkoti krepšininkui, kad, nepaisydamas išbandymų, jis vėl treniruojasi ir žaidžia. Kitą sezoną Šarūnas „LSU-Baltams“ bus labai svarbus. Sparčiai tobulėja ir Šarūnas Beniušis, šiemet jis iškovojo LKL „Oro karaliaus“ titulą, o juk apie šį žaidėją mažai kas buvo girdėjęs. Daug tikimės ir iš vidurio puolėjo Tomo Urbono. Jam atsiskleisti trukdė traumos. Prieš sezoną komandą sustiprinome. Tikėjomės, kad jos žaidimas nuolat gerės, tačiau taip nebuvo. Treneriams sudarėme geras sąlygas dirbti, priimti sprendimus, vis dėlto pamatėme nemažai klaidų.

Nesigalite, kad šį sezoną komanda debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje?

Jei būtume atsisakę žaisti LKL, Kaunas dabar lygoje turėtų tik vieną komandą. Deja, mums buvo nelengva. Didžiausias dėmesys skiriamas „Žalgiriui“, tad rasti rėmėjų labai sunku. Manau, kad „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ komandų šešėlyje yra visos LKL ekipos. Tačiau be kitų komandų, nebūtų ir Lietuvos grandų. „Atleto“ krepšinio klubas įkurtas prieš daugiau kaip penkis dešimtmečius, šį sezoną LKL debiutavo „LSU-Baltų“ komanda, esame parengę daug talentingų krepšininkų ir trenerių. Manau, reikia daugiau dėmesio skirti ne tik didiesiems, bet ir kitiems klubams. Mūsų jaunai komandai LKL buvo sunkus išbandymas, postūmis tobulėti. Stengiamės suburti talentingus, dažnai mažai žinomus krepšininkus, sudaryti jiems galimybes atsiskleisti. Matome taisytinų dalykų ne tik žaidime, bet ir klube. Gaila, kad ne visi susitarimai prieš sezoną buvo įgyvendinti. Turėjome įdėti daug pastangų, kad išlaikytume komandą. Padėtis sudėtinga, tačiau stengiamės nelikti skolingi žaidėjams ir treneriams. Deja, su panašiomis problemomis susiduria dauguma šalies klubų

Nemažai diskutuojama apie permainas LKL. Ką reikėtų keisti?

Matyt, pasikartosiu, bet rungtynių reikėtų kur kas daugiau. LKL reguliariajame sezone komandos turėtų žaisti keturis ratus. Šiemet „LSU-Baltai“ sužaidė 20 rungtynių LKL ir 8 BBL, ar verta komandą burti tokiam trumpam sezonui? Tarpai tarp LKL susitikimų užtruko ir kelias savaites, o namie komandos rungtynių žiūrovai laukdavo dar ilgiau. Krepšininkai turi nuolat žaisti, kad tobulėtų, o treneriai galėtų išbandyti savo sumanymus. Daugumai LKL komandų sezonas baigiasi balandžio viduryje, kaip jauniems krepšininkams išlaikyti sportinę formą iki rugsėjo pabaigos? Mums geriau- dauguma komandos žaidėjų atstovauja ir Lietuvos sporto universiteto krepšinio komandai studentų krepšinio lygoje. Tam, kad komanda tobulėtų, per sezoną, įskaitant ir draugiškas rungtynes, turi sužaisti apie 80 rungtynių. Beje, praėjusiais metais tiek ir rungtyniavome.

„LSU-Baltų“ rungtynės sezono pradžioje buvo vienos lankomiausių?

Džiaugiuosi, kad mūsų rungtynes LKL visą sezoną lankė bene daugiausia žiūrovų. Štai paskutines, komandai nieko nelėmusias rungtynes, stebėjo daugiau kaip 1000 žiūrovų. Norėčiau padėkoti visiems, palaikiusiems mus. Turime stengtis, kad žiūrovai pamatytų įsimintiną krepšinio spektaklį, tad kitą sezoną reikia žaisti geriau. Tuomet Kauno sporto halėje žiūrovų bus dar daugiau.

Kada pradėsite rengtis naujajam sezonui?

Mums šis sezonas dar nesibaigė. Tradiciškai gegužės pradžioje Lietuvos sporto universiteto komanda vyks į Kiniją, kur susitiks su šios šalies krepšinio lygos komandomis. Gegužės pabaigoje laukia kovos Lietuvos studentų krepšinio lygos finalo ketverte. Dauguma „LSU-Baltų“ krepšininkų atstovauja ir universiteto komandai, tad varžybų netrūks. Mūsų ekipa jauna, didesnių permainų kitam LKL sezonui neplanuojame. Sieksime ir toliau išlaikyti lietuvišką komandą.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone prasisuko vagys: apšvarinę namą išvažiavo vogtu automobiliu, vėliau jį padegė

Į Kauną atvykęs „Eurovizijos“ nugalėtojas virpino „Žalgirio“ areną (foto)

Turtingiausių politikų penketuke – Kauno meras: solidų turtą skaičiuoja ir V. Matijošaičio sūnūs

Tragiško susidūrimo metu žuvo „BMW“ sėdėjusi mergina

LKL sezoną „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale

N. Venckienė: vienintelis dalykas, kurio bijo Lietuvos valdžia – viešumas

Kauno miesto ir rajono sujungimas: V. Matijošaitis plečia savo tėvoniją

Priimtas sprendimas dėl R. Karbauskio observatorijos prie Kauno marių

Po „Red Bull“ muilinių lenktynių - nepatenkintų Žaliakalnio gyventojų raštas savivaldybei

Seimas svarsto siūlymą panaikinti prievolę dviratininkams vilkėti ryškias liemenes