Dovilė Zelčiūtė – Gimberienė: Esu miesto poetė…

Asmeninio archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš kelias dienas Kauno valstybiniame lėlių teatre, atsiimdami Kauno m. savivaldybės įsteigtą Kultūros ir meno premiją Dovilė Zelčiūtė – Gimberienė prisipažino: „Esu miesto poetė“. Anot žinomos rašytojos, „miestas visada užburia savo magija“ .

Renginio vedėjui Petrui Venslovai laureatę pristatančioje kalboje pasakius, kad Dovilė Zelčiūtė šiuo metu yra itin kūrybinga, poetė juokdavo, kad „štai Petras pasakė, jog aš kūrybinga ir aš tokia jaučiuosi…“

Tačiau po juoko šydu slypi iš tiesų stebėtinas kūrybingumas. Kūrėja Dovilė Zelčiūtė – Gimberienė per dvidešimtį metų išleido 13 skirtingų žanrų knygų. Yra žinoma kaip nerimstanti, ieškanti, kintanti ir tuo pačiu metu nesunkiai atpažįstama, savitą braižą turinti autorė. Rašytoja D. Zelčiūtė šiuo metu yra išskirtinai kūrybinga, stebėtinai darbšti, ji Lietuvos rašytojų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungų narė. Svarbia savo veiklos ir gyvenimo dalimi pati rašytoja laiko Kūrybos valandas miesto menininkų namuose, kur patiria dvasios prabangą kalbindama tuos kūrėjus, kurie ją žavi – tiek savo kūryba, tiek ir pačiu gyvenimu.

Mylinti Kauną ir dar daugiau, jaučiasi „palaiminta turinti tokią erdvę, kur besileidžiant nuo Aleksoto kalno prieš akis atsiveria įspūdinga panorama, kurioje yra dramos teatrai, menininkų namai, kur vyksta parodos, kur kasmet sužimba fantastiška eglutė“.

Interviu interneto portalui kamane.lt Dovilė Zelčiūtė sakė: „Kaunas – pirmiausia mano pačios tapatumo ženklas. Kad ir kur keliaučiau, kad ir kokias vietas pamilčiau kaip savąsias, mano miestas yra mano vėliava. Tai, žinoma, vaikystė, teatras, kuriame augau, Nemunas ir geležinkelis, tunelis; tai visa miesto apčiuopiama realybė…..Mano miestas – tai Poezijos pavasario šventė kiekvieną gegužę, virpulingas ąžuolo lapų vainiko uždėjimas laureatui. Bet sykiu – tai ir šiukšlynai po namų langais, apnuoginę mūsų nekultūrą, vos tik nutirpsta sniegas, ir mano pasiryžimas kas pavasarį griebtis grėblio, apsitverti savas teritorijas. Ir, žinoma, ne visų užmojų tesėjimas.“

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno meras atskleidė, kodėl R. Meilutytę pasirinko patarėja

Prie „Megos“ - sunkiasvorio ir lengvojo automobilio susidūrimas: spūstis kilometrinė

Du svarbius pasikeitimus pristatęs A. Gelažninkas pasiryžęs antrą kartą įveikti Dakarą (foto)

Žlugo balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo (papildyta)

Mitingo „Vėžys - ne sloga“ dalyviai siunčia jautrią žinutę: mes norime gyventi

Atsakas: svarstoma kompensuoti rajono gyventojų išlaidas vaikų darželiuose mieste

Stovėjimas Vienybės požeminėje aikštelėje bus žymimas Geltonąja zona

Sušauktas nenumatytas Seimo posėdis: balsuos dėl V. Pranckiečio atstatydinimo

„Valstiečiai“ nusprendė: R. Karbauskį deleguos į Seimo vadovybę

Atsinaujina Laisvės alėjos maisto parduotuvės: proga apsipirkti su didelėm nuolaidom (foto)